Anasayfa / Genel / Üreticiden Tarım Bakanına dikkat çeken tepki

Üreticiden Tarım Bakanına dikkat çeken tepki

Eski AK Partili başkan isyan etti: Bakan bu işten anlamıyor. Eski AK Partili başkan olan ve şimdilerde hayvancılık yapan Mehmet Sağlam, süt fiyatlarının artmamasına isyan ederek “Bakan bu işten anlamıyor” diyerek Bekir Pakdemirli’yi istifaya çağırdı. Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde hayvancılık yapan Mehmet Sağlam, sosyal medya hesabından  paylaştığı bir video ile yem fiyatları sürekli artarken süt fiyatlarının artmamasına isyan etti.

Independent Türkçe’de yer alan habere 2009-2014 yılları arasında AK Parti’den Köseli Belediye Başkanlığı yapan ve 2014’te AK Parti’den 2019 yılında da Demokrat Parti’den belediye başkan adayı olan ancak seçimleri kaybeden Sağlam,  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin hayvancılıktan anlamadığını da belirterek, “Ayıp değil. Bırakmak da bir erdemliliktir” diyerek bakanı istifaya çağırdı.

Süt fiyatları 1.5 yıldır artmazken yem fiyatlarının sürekli arttığını belirten Mehmet Sağlam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da “Sayın Cumhurbaşkanım dombra müziği ile doymuyor kurban olduğum” diye seslendi. Ürünün çiftçinin elindeyken fiyat etmediğini ancak çiftçiden çıktıktan sonra değerlendiğini belirten Sağlam, “Yazık günah değil mi?” diye konuştu. Sağlan, büyük şirketlerin borçları silinirken çiftçi borçlarının silinmediğini belirterek, “Niye? Çiftçi size oy verdiği için mi?” diye sordu.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

NİKEL SÜLFAT VE KULLANIM ALANLARI

Nikelin en az yedi sülfat tuzu (II) bilinmektedir. Bu tuzlar hidrasyon veya kristal alışkanlıkları bakımından …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]