Anasayfa / Haberler / Uluslararası Gıda ve Tarım Örgütü Yetkilileri Şanlıurfa’da

Uluslararası Gıda ve Tarım Örgütü Yetkilileri Şanlıurfa’da

Uluslararası Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Yetkilileri “Su, Tarım ve Sürdürülebilir Tarımsal Çözümler Programı” kapsamında Şanlıurfa’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Yetkilileri “Su, Tarım ve Sürdürülebilir Tarımsal Çözümler Programı” kapsamında Şanlıurfa’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Toplantı GAPTAEM Tarımsal Eğitim Merkezinde gerçekleşti. Su, Tarım ve Sürdürülebilir Tarımsal Çözümler Programı kapsamında düzenlenen toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel Müdürlüğü Uluslararası Kuruluşlar Daire Başkanı Ahmet Volkan Güngören, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) temsilcileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Çakmaklı, İl müdür yardımcıları, GAPTAEM Müdürü İbrahim Halil Çetiner ve Müdür Yardımcıları Murat Tarini, Haluk Rastgeldi, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Sadık Yetim katıldı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda sunumlar gerçekleştirildi. Karşılıklı fikir alışverişi ile bölge için yeni proje imkanları değerlendirildi. Uluslararası Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) yetkilileri, “Türkiye, Suriye, Lübnan ve Ürdün’de Suriye Krizinden Etkilenmiş Olan Savunmasız Aileleri Destekleme – Su, Tarım ve Suriye Mülteci Krizi – Sürdürülebilir Tarımsal Çözümler Programı” kapsamında, 11 ile 14 Haziran 2016 tarihleri arasında Şanlıurfa’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirildiğini ve devamında GAPTAEM ile işbirliği yapmak istediklerini ifade etti.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Son Dakika: Milli Savunma Bakanı Güler’den 5. kara harekatı sinyali: Terör örgütünün tüm tesis ve faaliyetleri bundan sonra meşru hedefimizdir

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'daki bombalı terör saldırısında yaralanan polislere ve Kayseri'de şehit edilen veterinere ilişkin konuşan Bakan Güler, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. "Suriye ve Irak'ta PKK/KCK, PYD/YPG'nin tüm tesis ve faaliyetleri bundan sonra meşru hedefimizdir." diyen Bakan Güler'in dikkat çeken çıkışı, akıllara "Suriye'nin kuzeyine 5. kara harekatı mı geliyor?" sorusunu getirdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]