Anasayfa / Ekonomi / Türk-İş ’ten kıdem tazminatı açıklaması

Türk-İş ’ten kıdem tazminatı açıklaması

Türk-İş kadar kıdem tazminatı ile ilgili 81 ilde eş zamanlı olarak kitlesel basın toplantıları düzenledi. Ankara ’daki basın toplantısı, Türk-İş Genel Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Çok sayıda işçinin katıldığı programda konuşan Türk-İş Ankara Temsilcisi Nihat Varlıklı, kıdem tazminatı konusunda görüşlerinin net olduğunu söyledi.

Türk-İş Ankara Temsilcisi Nihat Zengin / Resim: DHA

Varlıklı, “Kıdem tazminatı koşulları ve çerçevesi kanunla çizilmiş, uzun yıllarca doğrusu var olan temel bir müessesedir. Türk-İş kıdem tazminatına ilişkin olarak yıllarca süregelen görüşünü bugün de muhafaza etmektedir. Türk-İş Genel Kurulları ’nda oy birliğiyle alınan kararımız cümbür cemaat kadar bilinmektedir. Alınan kararın arkasındayız. Kıdem tazminatı, Türkiye emekçi sınıfının ve Türk-İş ’in kırmızı çizgisidir” diye konuştu.

Kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istediklerini bildiren Zengin, “Bugün Türkiye ’nin her uygun yeni bir kampanya başlatıyoruz. Hazırlanan bez afişler, binalarımıza asılacak, tüm iş yerleri, evlerimiz ve arabalarımız posterlerle donatılacaktır” dedi.

HAK-İŞ DE AÇIKLAMA YAPTI

HAK-İŞ de kıdem tazminatına ilişkin bir açıklama yapıtı. Söz konusu açıklamada “Kıdem tazminatının yargı edilmesi ve erişilmesi konusunda yaşanan sorunların ortadan kaldırılması, uygulanabilir ve sürdürülebilir bir noktaya taşınmasını garanti edecek kuvvetli bir sistem istek etmekteyiz” denildi. (DHA-İHA)

İLGİLİ HABERTürk-İş'ten kıdem tazminatı için açıklamaTürk-İş’ten kıdem tazminatı için açıklama

 

Hakkında

Diğer Haber

Bakan Bolat: kooperatiflerine 400 bin liralık ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kadın kooperatiflerinin daima yanında olduklarını belirterek, "Ticaret Bakanlığımıza başvururlarsa onlara 400 bin lira ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]