Anasayfa / Genel / Torku Çin’de ki başarısıyla ülkenin gururu oldu

Torku Çin’de ki başarısıyla ülkenin gururu oldu

TORKU Şekerspor Bisiklet takımı sporcularından Onur Balkan, Çin’de düzenlenen ve 13 etaptan oluşan ‘Mavi Göl Turu’nun 9’uncu etabında birinci oldu.

Türkiye’nin tek kıta bisiklet takımı olan Torku Şekerspor, Çin’de düzenlenen 2018 Mavi Göl Turu’nda da adından söz ettirmeye, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Birinci etapta Batuhan Özgür ikinci, Onur Balkan da üçüncü olmuştu. Organizasyonun 9’uncu etabında da Onur Balkan birinciliğin sahibi oldu. Country Garden Jinchang-Wuwei olarak adlandırılan 9. etapta Onur Balkan, yer yer 3500 – 4200 metrelik etaplara tırmandıktan sonra 1500’lü rakımlara inilerek sporcuların yüksek bir basınca maruz kaldıkları zorlu etapta dünyaca ünlü bisikletçileri geride bırakmayı başardı. 175 Kilometrelik 9. Etapta Onur Balkan, birinciliği elde ederken, İtalyan Luca Pacioni ikinci, Avusturalya’dan Brenton Jones ise üçüncü oldu. Onur Balkan, yarış sonrası yaptığı açıklamada disiplinli bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini ve daha çok başarı elde edeceklerini ifade etti.
Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Antrenörü Branco Filip, Türkiye’yi Çin’de iyi bir şekilde temsil ettiklerini ifade ederek, kalan 4 etapta da podyumda yer almak için çalıştıklarını belirtti.
Desteklerinden dolayı Pankobirlik Başkanı Recep Konuk’a teşekkür eden Filip, “Torku Şekerspor başarının tesadüf olmadığını bilen bir takımdır. Ekip olarak morallerimiz yerinde, elde ettiğimiz başarılar takımı motive ediyor, bundan sonraki etaplarda da bize güvenenlerin güvenlerinin boş olmadığını göstereceğiz. Birbirimizi başarıya taşıyoruz, bu tempoda devam edeceğiz” dedi.

(DHA)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]