Anasayfa / Ekonomi / Tasarruf sistemiyle altına talep arttı

Tasarruf sistemiyle altına talep arttı

İstanbul Jewelry Show 24-27 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşiyor. Fuarda kuyum sektörü ile mücevher sektörünün önemli firmaları, altın üreticileri yer alıyor. Aynı zamanda fuarda yastık altı altınların ekonomiye kazandırıldığı sistemin tanıtımı da yapılıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 1 Mart itibariyle uygulanmaya başlanan Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS) vatandaş tarafından ilgi görüyor. Fuarda bulunan birçok firma altın tasarruf sistemini vatandaşlara tanıtıyor. İSGOLD Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Aşık, altın tasarruf sistemiyle birlikte vatandaşın bilinçlendiğini belirterek, “Bu sistemle altına talep arttı” dedi.

Erdem Aşık, fuarın pandemiden dolayı birkaç yıl düzenlenemediğini belirterek, özellikle yabancı katılımcıların büyük ilgisiyle karşı karşıya olduklarını aktardı. Borsa İstanbul rafinerileri listesinde yer aldıklarını ifade eden Aşık, “Altın ve gümüş rafinasyonu, kare kodlu gram altın ve gümüş üretimi yapıyoruz. Bu konuda madenler, bankalar ve diğer iş ortaklarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yurt dışından gelen hurda altınları işleyerek saf altın haline getiriyoruz” ifadelerini kullandı

Aşık, “Devletimizin başlatmış olduğu altın tasarruf sistemiyle birlikte vatandaş bilinçlendi, altına talep arttı. Bu konuda vatandaşlarımız altınlarını sisteme dahil ediyorlar. Çok ciddi bir anlamda yastık altı altınları ekonomiye kazandırılmasına yardımcı olmaya devam ediyoruz. Umut ediyoruz ki yıl sonuna kadar devletimizin bize vermiş olduğu politikalarla birlikte daha da etkin bir şekilde altınları ekonomiye kazandırmayı istiyoruz” dedi.

Anlaşmalı oldukları banka şubelerinde altın değerleme uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını vurgulayan Aşık, “Banka kendi şubelerindeki müşterilerine altın tasarruf sistemi konusunda bilgilendirme yapıyor. Bu konuda sürekli olarak altın toplama işlemi yapıyoruz. Noktalarla ilgili rakamlar çok ciddi boyutlarda yer alıyor. Şu an günlük olarak 15 kilogram civarında altın topladığımızı söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Sistemin vatandaşa net bir şekilde anlatıldığını belirten Aşık, vatandaşların da sistemi net bir şekilde anladığını aktardı. Aşık, “Ukrayna-Rusya savaşı vatandaşlar üzerinde elbet bir engel oluşturuyor” açıklamalarında bulundu.

Kalsiyum Oksit Nedir?

Kalsiyum oksit, kireç taşının yüksek sıcaklıkta erimesi ve karbondioksitin uzaklaştırılmasıyla elde edilmektedir. Bu şekilde üretilen kalsiyum oksit, güçlü bir aşındırıcı olarak kullanılmaktadır. Alkalik bir katı yapısına sahiptir. Su içinde tepki vererek çözülmektedir. Su içerisinde kalsiyum hidroksit haline dönmektedir. Kalsiyum oksidin erime noktası ise 2.572 santigrat derecedir.

Kalsiyum Oksit Nerelerde Kullanılır?

Kalsiyum oksidin kullanılmakta olduğu çeşitli alanlar bulunmaktadır. Bu alanların başında atık su arıtma ve çimento üretimi gelmektedir. Kalsiyum oksit, tuğla ve taşlar üzerinde yapışma özelliğine sahip olduğu için çimento üretiminde en önemli malzemeler arasında bulunmaktadır. Diğer yandan kalsiyum oksit, mühendislik alanında da kullanılmaktadır. Kimyasal yem stoklarında da kalsiyum okside yer verilmektedir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

 

Hakkında

Diğer Haber

Türk-İş, asgari ücret pazarlığında alt sınırını açıkladı! Rakam milyonları hayal kırıklığına uğratacak

Türk İş Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret pazarlığına sayılı günler kala dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Açlık sınırından bir pazarlık olmaz onun üzerinden bir pazarlık olur" diyen Atalay, asgari ücret pazarlığında alt sınırın 4 kişilik bir ailesinin açlık sınırı olan 14 bin 25 lira olduğunu söyledi. Kamuoyunda 16-17 bin liralık bir beklenti oluşmuşken, Türk-İş Başkanı'nın rakamı bu denli düşürmesi milyonları hayal kırıklığına uğratacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]