Anasayfa / Ekonomi / Tarımköy projeleri köyden-kente göcü önlermi?

Tarımköy projeleri köyden-kente göcü önlermi?

Köyden kente göç sorununa çözüm olması amacıyla TOKİ’nin geliştirdiği Tarımköy projesinde 5 bin 747 konut tamamlandı. Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesinde inşa edilecek 100 konutun ihalesi de yapıldı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Altyapısı, konutları, sosyal donatıları, yolu, çocuk parkı ve çevre düzenlemesi olan modern köyler inşa ediyoruz. Toprağı olmayan çiftçilere tarım arazisi ve işletme kredisi veriliyor. Su kaynakları, çayır, mera ve orman alanları da göz önüne alınarak köy mimarisi ve dokusu korunuyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlara cazip yaşam alanları sunuyoruz. Bugüne kadar Tarımköy uygulaması kapsamında 5 bin 747 konut yaptık. Projelerimiz kapsamında vatandaşlara tarıma elverişli arazi tahsis edilirken dağınık durumdaki yerleşim yerleri bir araya toplanıyor. Sinanpaşa ilçesinde uygulanacak 100 konutluk Tarımköy projesinin ihalesini yaptık” dedi.

TOKİ, projeleri yerel idarelerle işbirliği ile yapıyor. Projeyi isteyen köyler, en az 100 konutluk talep toplayarak TOKİ’ye başvurabiliyor.(Dünya)

hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

İBB Meclisi’nde “Erdoğan” tezahüratları sonrası kavga çıktı

Seçimlerin ardından İBB Meclisi'nin ilk oturumu gergin anlara sahne oldu. AK Partili meclis üyelerinin ayağa kalkarak alkışlarla "Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratları yapmasına CHP'liler tepki gösterdi. Oturuma ara verildiği sırada AK Partili meclis üyeleri ile İBB çalışanları arasında kavga çıktı. Arbedeyi görüntüleyen bir gazeteci de yaralanırken, CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı, "Burayı tribüne çevirmeye hakkınız yok. Meclis, tezahürat yeri değildir." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]