Anasayfa / Ekonomi / Tarım sektörüne bir destek te Akbank’tan ..

Tarım sektörüne bir destek te Akbank’tan ..

Akbank Kobi Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, tarım sektörüne dair hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Tarım sektörüne özel bazı kredi paketleri hakkında bilgi veren Oğuz, “Üreticilerin tohum, gübre, ilaç, sulama ve işçilik maliyetlerinin karşılanmasına yönelik ‘Ürün Ön Finansman Kredisi’ni sunuyoruz. Bunu yaparken de ürün hasat dönemine bağlı olarak geri ödemesiz dönem avantajı ile vade sonunda ana para ve faiz ödeme imkanı sağlıyoruz. Günümüzde artık modern sulama teknikleri ile üretimi artırmak, enerji tasarrufu sağlarken daha kaliteli ürünler elde edebilmek mümkün. Bu amaçla hazırladığımız 36 ay vadeli “Damla Sulama Kredisi” ile sulama ekipmanlarına kolaylıkla sahip olabiliyorlar. 0 km ve ikinci el traktör alımları için ‘Traktör Kredisi’, yine 0 km ve ikinci el hafif ticari araç ihtiyaçları için ‘Hafif Ticari Araç Kredisi’ ile uygun koşullarda finansman desteğimiz mevcut. 0 km için traktör ve hafif ticari araçlarda 60 aya kadar, ikinci elde ise 36 aya kadar vade imkanı bulunuyor” şeklinde konuştu. Oğuz, müşterilerine anlaşmalı üye işyerlerinden alacakları mazot, gübre, ilaç, fide, tohum gibi tarımsal ihtiyaçlarının ödemesini hasat zamanı ellerine para geçtiğinde yapabilmelerini sağlayan “Akbank Tarım Kart”ı da kullanımlarına sunduklarını söyledi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan futboldaki saadet zincirine ilk yorum: Tamamen dolandırıcılık

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı İbrahim Ömer Gönül, futbol dünyasının ünlü isimlerinin milyonlarca dolar kaptırdığı Seçil Erzan'ın yönettiği saadet zinciriyle ilgili bir değerlendirmede bulundu. Gönül, "Sermaye piyasası mevzuatına göre bir fon değil bu, tamamen dolandırıcılık." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]