Anasayfa / çevre / Tarım İl Müdürü böyle duyurdu yetiştiriciler 1 dakikada başvuru yapabilecekler

Tarım İl Müdürü böyle duyurdu yetiştiriciler 1 dakikada başvuru yapabilecekler

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, şunları kaydetti: “Bakanlığımızca tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına karşı ülkemizi ve vatandaşlarımızı koruyarak salgının yayılmasını engellemek amacıyla il ve ilçe müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması için yeni bir adım daha atıldı. Atılan bu yeni bir adımla  “Buzağı Destekleme Hizmet Bedeli” tahsilâtı ve örgütlü olmayan yetiştiricilerin Buzağı Destekleme Başvurusu işlemlerinin elektronik ortamdan yapılabilmesi için “edevlet.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden “Buzağı Destekleme Başvurusu Ödemesi” modülü devreye alındı.

Bir dakika gibi kısa bir sürede buzağı destekleme başvuru ödemesini yapmak isteyen gerçek ya da tüzel kişi  edevlet.tarbil.gov.tr adresi üzerindeki ilgili modülden kredi kartı ile ödemesini yaptıktan sonra, başvuru işlemi yetkili memur tarafından kontrol edilecek ve işlem tamamlanacaktır. Üretilen bu elektronik başvuru sayesinde gerçek veya tüzel kişiliğin İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gelerek şahsen başvuru yapmasına gerek kalmayacaktır.

Bakanlığımızın diğer sistemleri ile bütünleşmiş olacak şekilde tasarlanan bu sistem ile Buzağı Destekleme Başvurusu yapmak isteyen kişiler, T.C. kimlik numaraları ile e-devlet üzerinden doğrulanarak kimlik doğrulaması yapılmayan kişinin başvuru yapmasına izin verilmeyecektir. Yeni kurulan sistemin tüm yetiştiricilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.”

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Talk-Magnezyum Silikat Kullanım Alanları

Talk, gerek sahip olduğu üstün fiziksel özellikleri, gerekse kullanıldığı yerlerde sağladığı avantajlar sebebiyle endüstri de …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]