Anasayfa / Ekonomi / Tarım ekosistemine katkı ödül getirdi

Tarım ekosistemine katkı ödül getirdi

Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın (TÜRİB) yayımladığı Tarımsal Ürün Endeksleri, IDC DX Summit 2021 zirvesi kapsamında dijital dönüşüm projelerine yönelik gerçekleştirilen yarışmada, tarım ekosisteminin dijital dönüşüme katkısı nedeniyle birincilik ödülüne layık görüldü.

TÜRİB’den yapılan açıklamaya göre, IDC DX Summit 2021 zirvesinin ikincisi, ‘Dijital Ekonominin Yükselişi ve Yöneticilerin Yeni Ajandası’ temasıyla düzenlendi. Zirve kapsamında dijital dönüşüm projelerine yönelik gerçekleştirilen yarışmada, ‘Endüstri Ekosistemlerinin Geleceği’ dalında birincilik ödülü TÜRİB’in Tarımsal Ürün Endeksleri’ne verildi.

Endeksler, TÜRİB Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Piyasası’nda gerçekleşen işlemleri kullanarak tek (arpa, buğday, mısır) veya bir grup tarımsal ürünün (hububat) fiyat performansını ölçmek için tasarlandı. TÜRİB Tarımsal Ürün Endeksleri, borsada işlem gören tarım ürünlerinin fiyat hareketlerine ilişkin daha fazla bilgi edinmek, fiyat değişikliklerini daha kolay tahmin etmek isteyenlerin, kullanabileceği yeni bir gösterge niteliğini taşıyor.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Kira davalarına arabuluculuk şartı geliyor

Kira davalarına arabuluculuk şartı geliyor

Ev sahipleri ile kiracılar arasında açılan davalara arabulucu şartı getiriliyor. Taraflar, dava açmadan önce arabulucuya …