Anasayfa / Ekonomi / ”Soğanlar Nehre Dökülürken Üreticinin Elinden Tutmadınız”

”Soğanlar Nehre Dökülürken Üreticinin Elinden Tutmadınız”

Soğan üreticilerinin ve esnafının sorunlarını dinlemek üzere Polatlı’ya giden CHP Genel Başkan Yardımcıları Orhan Sarıbal ve Bülent Kuşoğlu, yapılan baskınların üreticiyi üretimden uzaklaştıracağını vurguladılar.

Son günlerde yaşanan  soğan fiyatları ile ilgili soğan üreticileri ve soğan ticaretini yapan depoculara karşı yürütülen baskılara karşı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Orhan Sarıbal ve Bülent Kuşoğlu sorunları yerinde tespit etmek için ülkemizin önemli üretim merkezlerinden Ankara Polatlı ilçesinde üreticiler ve depocularla buluştu.

İlk olarak Polatlı ilçesinde CHP ilçe örgütünü ziyaret eden Genel Başkan Yardımcıları Sarıbal ve Kuşoğlu ardından Polatlı Ziyaret Odasını ziyaret ettiler. Polatlı ziyaret odasında Oda Başkanı Zekai Köseoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve üreticiler soğan üretimi, soğan fiyatları ve soğanın depolanması konusunda bilgi aldılar.

Ziraat Odası Başkanı Köseoğlu ziyarette yaptığı açıklamada; “Üreticilerimize ve depoculuk faaliyete yürüten firmalara karşı son günlerde denetim oldu. Denetimler sonucu hiçbir üretici ve firmaya ceza kesilmedi. Ancak üreticilerimiz kendilerine karşı yürütülen depoluyorlar, fırsatçılar gibi yaklaşımlardan son derece rahatsızlar. Önceki yıllar da soğanlarımız para etmiyordu. İlk defa bu yıl para etti. Ancak bu yıl da kuraklık ve hastalıktan dolayı rekolte kaybı yaşandı. Fiyatların artması bundan kaynaklanmaktadır. Bizler 25 yıldır soğanlarımızı depolarda muhafaza ediyoruz.  Bu iş yıllardır böyleydi” dedi.

Ziraat Odasında kısa bir açıklama yapan CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Polatlı önemli soğan üretim merkezidir. Ankara ilimiz ülkemizin soğan üretiminin %19’lık kısmını karşılamaktadır. Üreticilerimize karşı haksız bir baskı oluşturulmaktadır.  Bu yıl yapılan baskı ile soğan üreticimizi küstürürsek, seneye kimse soğan ekmeye cesaret edemez” dedi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

KOBALT SÜLFAT VE KULLANIM ALANLARI

Kobalt Sülfat geviş getiren hayvanlar, yani sığır, koyun, Keçi için hayati öneme sahiptir. Kobalt Sülfat, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]