Anasayfa / Ekonomi / Şekerbanktan Tarım emekçisine 5 yıl vadeli kredi imkânı..

Şekerbanktan Tarım emekçisine 5 yıl vadeli kredi imkânı..

Tarımın finansmanı amacıyla kurulan Şekerbank, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ne özel kredi kampanyası başlattı. 1 Temmuz’a kadar sürecek kampanya kapsamında çiftçilere, tarımsal ihtiyaçları için uygun faiz oranları ve 5 yıla varan vadelerle finansman desteği sunulacak. Şekerbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Sabaz, dünya genelinde gıda tüketiminin nüfustan hızlı artması, çevreye olan duyarlılık ve sağlıklı ürünlere yöneliş nedeniyle tarımın öneminin günden güne arttığını vurguladı.

20 BİN ÇİFTÇİ AİLESİNE ULAŞTIK
Sabaz, tarımı ve yerel üretimi finanse etmek üzere 63 yıl önce kurulan Şekerbank’ın, Türkiye’nin dört bir yanında üç nesildir çiftçi ailelere hizmet verdiğini ve “Anadolu Bankacılığı” misyonuyla sürdürülebilir tarıma destek için bugüne kadar birçok çalışmaya imza attığını söyledi. Üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye 2014 yılının son aylarında “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”nı hayata geçirdiklerini ifade eden Sabaz, proje kapsamında son bir yılda 20 bin yeni çiftçi ailesine ulaştıklarını kaydetti. Sabaz, “Tarıma desteğimiz önümüzdeki dönemde de artarak sürecek. Geleneksel hale getirdiğimiz Dünya Çiftçiler Günü’ne özel kredi kampanyamız ile de üreticilerin tarımsal ihtiyaçlarını uygun faiz ve ödeme koşullarında finanse etmeye devam ediyoruz” dedi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Son Dakika: Irak’ın kuzeyine hava harekatı! Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos’ta terör örgütüne ait 16 hedef imha edildi

Son dakika: Türk Silahlı Kuvvetleri, 2 gün arayla Irak'ın kuzeyine ikinci bir hava harekatı daha düzenledi. Harekatta Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerindeki terör örgütü PKK'ya ait 16 hedef imha edildi. Hava harekatında ayrıca, içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu çok sayıda örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]