Anasayfa / Ekonomi / Şekerbank ilk üç ayda Tarım kredileriyle büyüdü.

Şekerbank ilk üç ayda Tarım kredileriyle büyüdü.

Şekerbank T.A.Ş.’nin 31.03.2016 tarihli konsolide olmayan mali tabloları açıklandı. Buna göre, yılın ilk çeyreğinde 10.8 milyon TL net kar elde eden Şekerbank’ın, ilk üç ayda toplam aktifleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artışla 23 milyar TL’ye yükseldi.
Toplam kredi portföyünün yüzde 89’unu ticari kredilere; yani tarım, esnaf, işletme, KOBİ ve kurumsal kredilere ayıran Şekerbank’ın, 31.03.2016 itibarıyla toplam kredi hacmi 15 milyar TL’yi aştı.
Şekerbank, stratejisinin odağını oluşturan esnaf ve tarım kredilerinde sektörün üzerinde performans göstererek son bir yılda yüzde 17 büyüdü ve 31.03.2016 itibarıyla tarım ve esnaf kredileri hacmini 3 milyar TL’ye çıkarttı.

Şekerbank’ın ilk çeyrek sonu itibarıyla özkaynakları yıllık yüzde 6 büyüme ile 2.6 milyar TL’ye yükseldi. Bankanın toplam mevduat hacmi ise 13.8 milyar TL’ye ulaştı.
Şekerbank’ta genel müdür yardımcılığı görevlerine Murat Sabaz ve Aybala Şimşek’in atandığı açıklandı. Murat Sabaz KOBİ ve Tarım Bankacılığı Pazarlama’dan, Aybala Şimşek ise Strateji ve Kurumsal İletişim’den sorumlu olacak. Servet Taze’nin iki ay önce Şekerbank Genel Müdürü olmasının ardından bankanın üst yönetiminde gerçekleştirilen söz konusu atamalarla odak stratejinin daha net uygulanması hedefleniyor.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Sodyum Molibdat nedir?

Sodyum molibdat, kimyasal formülü Na₂MoO₄ olan beyaz kristal bir tuzdur. Bu bileşik, endüstriyel, kimyasal ve …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]