Anasayfa / Dünya / Şap aşılama kampanyası başladı

Şap aşılama kampanyası başladı

İlkbahar dönemi şap aşılama kampanyası Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül tarafından başlatıldı.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Yenişehir ilçesinde faaliyet gösteren İtimat Süt işletmesini ziyaret ederek 2019 yılı ilkbahar dönemi şap aşılama kampanyasını başlattı.

İl Müdürü Aygül ilkbahar dönemi şap aşılama kampanyasının 30 Nisan’da sona ereceğini ve il genelinde 191 sağlık personelinin katılımı ile 185 bin büyükbaş hayvanın aşılanacağını söyledi. Hamit Aygül, şap aşılama kampanyasında aşısız annelerden doğan yavruların iki haftalıktan, aşılı annelerden doğan yavruların ise iki aylıktan itibaren olmak üzere tüm sığır ve mandaların aşılanacağını vurguladı.

Sevk edilecek hayvanlar için şap hastalığına karşı aşılanmış olma şartı arandığını hatırlatan Aygül, hayvan alım ve satımlarında mağduriyet yaşanmaması için, kampanya süresince muhtarlar ve hayvan yetiştiricilerince aşılama ekiplerine gerekli kolaylığın sağlanmasını istedi.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

İşten eve dönen baba, eşi ve 3 yaşındaki oğlunu ölü buldu! Detaylar kan donduruyor

İstanbul Ümraniye'de işten eve dönen Muhsin Erten, eşinin ve oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı. 3 yaşındaki çocuğun boğularak öldürüldüğü belirlenirken eşi Merve Erten'in cansız bedeni ise kalorifer borusuna asılı olarak bulundu. Anne Erten'in oğlunu öldürdükten sonra intihar ettiği düşünülüyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]