Anasayfa / Ekonomi / Papatya, köylü kadınların gelir kaynağı oldu

Papatya, köylü kadınların gelir kaynağı oldu

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde bahar aylarında açan papatyalar köylü kadınların gelir kaynağı haline geldi. Özellikle Karbasan köyünde kadınlar, topladıkları papatyaların kurusunun kilosunu 35 liradan satarak aile ekonomisine katkı maddesi sağlıyorlar.

Papatya, köylü kadınların gelir kaynağı oldu

İSTANBUL, ESKİŞEHİR VE İZMİR’E SATILIYOR

Karbasan köyünde oturan ev kadını Şaziye Çınar, topladıkları papatyaların satışa hazırlanmış ülkü getirilmesinin hayli sıkıntılı olduğunu belirterek, “Kıraç alanlardan, yol kenarlarından ve hububat ekili alanlardan bin bir zahmetle topladığımız papatyaları satışa hazır ışık halkası getirmek için büyük emek veriyoruz. Topladığımız papatyaların kafa kısımlarını saplarından bozmak için demir tarak kullanıyoruz. sonradan bez üzerine serip güneşte kurutarak, İstanbul, Eskişehir ve İzmir’den papatya alımı için köyümüze gelen alıcılara kilosunu 35 liradan satarak aile ekonomimize katkıda bulunuyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Hakkında

Diğer Haber

ABD’den Çin ve Meksika merkezli 17 kişi ve kuruluşa yaptırım

ABD yönetimi, uyuşturucu üretmek için kullanılan ekipmanların uluslararası yayılımına karışan Çin ve Meksika'daki 17 kişi ve kuruluşu yaptırım listesine ekledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]