Anasayfa / Ekonomi / Eşinin dolandırıldığı mesaj girişimci kadına ilham kaynağı oldu! Şimdilerde 2 dönümlük seraya sahip

Eşinin dolandırıldığı mesaj girişimci kadına ilham kaynağı oldu! Şimdilerde 2 dönümlük seraya sahip

Antalya’da “Genç Çiftlik Sahibi Projesi’nden aldığı 30 bin liralık hibeyle kendi işinin patronu olan girişimci bayan, 2 dönümlük sera kurdu. Eşinin dolandırılması üzerine projeyi araştırdığını belirten girişimci bayan, “Her şerde bir hayır vardır sözü reel oldu” dedi.

Kepez ilçesinde 29 yaşındaki Perihan Köse, Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim görürken babasının hayatını kaybetmesi üstüne tahsilini 3. sınıfta ayrılmak zorunda kaldı. 6 yıl önce evlenen Köse, bir kız çocuğu dünyaya getirdikten 4 saat sonra annesinin trafik kazasında öldüğü haberini aldı. Aynı sene geçirdiği konut kazası sonucu boynunda kırık oluşan Köse, kendisine görmek için oteldeki işinden terketmek zorunda kalan eşi Ali Köse’nin desteğiyle tekrar sağlığına kavuştu.

Eşinin dolandırıldığı mesaj ona ilham kaynağı oldu! Şimdilerde kendi serası var

EŞİNİ DOLANDIRILINCA PROJEYİ ARAŞTIRDI

İşsiz kaldığı için tedirgin günler geçiren Ali Köse, telefonuna dolandırıcıların gönderdiği “Genç Çiftlik Sahibi Projesi’nden 50 bin ila 150 bin lira aralarında hibe kazanabilirsiniz” mesajıyla umutlandı.

Eşinin “Dolandırıcı olabilirler” uyarısına rağmen istenen 2 bin lirayı ve evrakı postayla verilen adrese gönderen Köse, fazla geçmeden dolandırıldığını anladı. Mesajda açıklanmış projeyi araştırmaya başlayan Perihan Köse, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileriyle görüştükten daha sonra 2017’de “Genç Çiftçi Projesi’ne başvurusunu yaptı. Başvurusu yerinde görülen Köse, devletin verdiği 30 bin liralık hibeyle 2 dönüm araziye sera kurdu.

“Her şerde bir hayır vardır” sözünü gerçeğe dönüştüren Köse çifti, seralarında ürettiklerini sebzeleri satarak dar ve huzurlu bir yaşam sürüyor.

Eşinin dolandırıldığı mesaj ona ilham kaynağı oldu! Şimdilerde kendi serası var

“DEVLET DESTEĞİYLE DİMDİK AYAKTA DURDUM”

Perihan Köse, yaptığı açıklamada, eşinin telefonuna dolandırıcıların gönderdiği bir mesajın hayatlarını değiştirdiğini söyledi.

Dolandırılınca ilk ilk kez düş kırıklığına uğradıklarını ama projenin avantajlarını öğrenince üzüntülerinin geçtiğini dile getiren Köse, “Kim bu devirde bu parayı verir ancak? Allah devletimizden razı olsun. Çiftçiliği bilmiyordum. ‘Yapamazsın.’ dediler. Ben de ‘Yaparım.’ dedim, inatlaştım. Devletin verdiği destekle kendi ayaklarımın üzerinde dimdik durdum.” dedi.

Yaşadıkları sıkıntılara karşın eşiyle daima birbirlerine takviye olduklarını vurgulayan Köse, başarının azimle çalışınca elde edildiğini kaydetti.

Eşinin dolandırıldığı mesaj ona ilham kaynağı oldu! Şimdilerde kendi serası var

“TÜM EV KADINLARI ‘TOPRAĞIN SULTANI’ OLABİLİRLER”

Kredi borcu bulunduğunu ve borçlarını bitirir bitirmez hayvancılık desteği olmak istediğini de anlatan genç kadın girişimci, şunları açıklama etti: “Şu Anda kendi işimizin patronuyuz. Kimse ‘Şöyle yapın, böyle yapın.’ demiyor. Yardım alamasaydık, başkalarının uygun işçilik yapıyor olacaktık. İşimizi büyütmeyi ve hayvancılık işine girmeyi, koyun desteği almayı istiyorum. Rahmetli annemle babamın hayallerini devletimin baştan sona gerçekleştirdim. Bütün ev kadınlarına sesleniyorum, evde anlamsız durmaktansa Genç Çiftçi Projesi ile ‘toprağın sultanları’ olabilirler. Toprak hayattır, toprağa yaşam katanlar da kadınlardır.”

“İSTEDİKTEN SONRA HER ŞEY OLUYOR”

Ali Köse de eşinin girişimleriyle işçilikten kurtularak kendi işinin başına geçtiğini söyledi. Çiftçiliği fazla sevdiğini ve eşiyle tarımla ilgili her türlü eğitimi almaya devam ettiklerini kaydeden Köse, “Allah’a çok şükür. Çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. İstedikten daha sonra her şey oluyor.” diye konuştu.

Eşinin dolandırıldığı mesaj girişimci kadına ilham kaynağı oldu! Şimdilerde 2 dönümlük seraya sahip

Kaynak: AA

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]