Anasayfa / çevre / Pakdemirli’ye ‘Yılın Bakanı’ ödülü iptal edildi!

Pakdemirli’ye ‘Yılın Bakanı’ ödülü iptal edildi!

Tarım ve Orman Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, 28 Aralık’ta yaptığı basın duyurusunda, 29 Aralık’ta Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından Bakan Pakdemirli’ye ‘Yılın Bakanı’ ödülü verileceği duyurusunu yaptı. Ancak 29 Aralık’ta Bakan Pakdemirli, Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik’i kabul ederken, ‘Yılın Bakanı’ ödülü ile ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmayarak, söz konusu kabulün normal bir ziyaret haberi şeklinde paylaşılması dikkat çekti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Basın Müşavirliği, 29 Aralık’ta yapılacak ödül töreninin frekans bilgilerini bile paylaşmıştı. Yapılan basın duyurusunda şunlar kaydedilmişti: “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 29 Aralık Salı Günü (yarın) Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Nihat Çelik ve beraberindeki heyeti kabul edeceklerdir. Programda Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye ‘Yılın Bakanı’ Ödülü takdim edilecektir”

Ancak program sonrasında ödül töreni ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yapılmazken, söz konusu ziyaret normal bir kabul şeklinde paylaşıldı. Pakdemirli’ye verilecek ‘Yılın Bakanı’ ödül töreninin neden iptal edildiği ile ilgili hiç bir açıklama yapılmazken, söz konusu ‘Yılın Bakanı’ ödül törenin kamuoyundan tepki çekeceği endişesi ile iptal edildiği iddia ediliyor. Bilindiği üzere ORC Araştırma şirketinin 2020 yılının kabinesindeki bakanların performanslarına yönelik yaptığı ankette Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 15 Bakanın arasında 12’nci olmuştu.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Çiftçiler desteklerin artırılmasını bekliyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, desteklerin düzenli verilmesi ve üretim döneminden …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]