Anasayfa / Haberler / Pakdemirli, bakanlık destekli global bir tarım firmasının kurulacağını açıkladı.

Pakdemirli, bakanlık destekli global bir tarım firmasının kurulacağını açıkladı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı bayramlaşma töreninde konuşan Bakan Pakdemirli, “İzmir bir yükleme limanı haline geldi,Kazakistan’a kadar giden demiryolundan Türkiye ve de İzmir faydalanmalı. Rusya, Ukrayna, Kazakistan hububatlarını, Türkiye’nin sadece önünden geçmesini seyretmeyecek, ticaretten payını alacak ve global bir tarım markası olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Tarımda ve gıdada Türkiye’nin markaları var. Şimdi de İzmir’de dokuz bölgede tarıma dayalı organize sanayi bölgeleri kuruyoruz. Ödemiş, Tire, Seferihisar, Bayındır, Bakırçay, Foça, Dikili, Kınık ve Torbalı’ya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bakanlık olarak ayrıca global bir tarım firması kurma yolunda ilerleyeceklerini ve gıdada devlet destekli bir markaya sahip olmak için projeleri olduğunu aktaran Pakdemirli, gelecek günlerde bu projelerini de açıklayacaklarını söyledi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mehmet Şimşek’ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kapısını çaldıkları iddia edildi. Görüşmede Bakan Şimşek'in 3 kulüp başkanına "Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" yanıtını verdiği öne sürüldü.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]