Anasayfa / Ekonomi / “O kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk?”

“O kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk?”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin tarım ve hayvancılık politikasını eleştirdi. Karamollaoğlu, “O kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk?” diye sordu.

Yanlış tarım politikaları nedeni ile dışa bağımlı hale geldiğini belirten Karamollaoğlu, “600 bin baş hayvan ithal ediyoruz. Buğday, mercimek ithal ediyoruz. Peki, o kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk. Çünkü 14 yıldır başa gelen hiçbir tarım bakanı tohumumuzu geliştirelim, hayvan ırkımızı geliştirelim diye bir çalışmaları yok” açıklamasını yaptı.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Selahattin Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili olay paylaşım: Yanılmışız arkadaşlar!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasını paylaşmasının ardından cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan olay bir paylaşım geldi. Peçete üstüne yazı yazarak diploma yapan Demirtaş, "Yanılmışız arkadaşlar, diplomanın aslı var! Eğer olmasaydı suça bulaşmış herkes, seçimden sonra yargı önüne çıkacaktı. Kim böyle bir suça ortak olmayı göze alabilir ki zaten!" ifadelerini kullandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]