Anasayfa / Ekonomi / “O kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk?”

“O kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk?”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin tarım ve hayvancılık politikasını eleştirdi. Karamollaoğlu, “O kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk?” diye sordu.

Yanlış tarım politikaları nedeni ile dışa bağımlı hale geldiğini belirten Karamollaoğlu, “600 bin baş hayvan ithal ediyoruz. Buğday, mercimek ithal ediyoruz. Peki, o kadar meramız ve tarlamız var niye dışa bağımlı olduk. Çünkü 14 yıldır başa gelen hiçbir tarım bakanı tohumumuzu geliştirelim, hayvan ırkımızı geliştirelim diye bir çalışmaları yok” açıklamasını yaptı.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Dinar Belediyesi’nin barınağında aç kalan köpekler birbirini yedi

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki belediyeye ait bir barınakta, kötü şartlar nedeniyle bazı köpekler telef olurken, aç kalanlar köpekler de telef olan hemcinslerini yedi. Barınakta çekilen görüntüler sonrası Dinar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve sorumlular hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]