Anasayfa / Haberler / Niğde de Çilek Projesi

Niğde de Çilek Projesi

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Proje birimince hazırlanan ‘Niğde Gözdesi Çilek Projesi’ İl Müdür Yardımcısı Haci Yusuf Parlak ve Proje Koordinatörü Mühendis Suat Elli tarafından KOP idaresine elden teslim edildi.

İl Müdürü Murat Türkmen yaptığı açıklamada; İl Müdürlüğü olarak KOP’a ‘Çilek Üretiminin Yaygınlaştırılması ve Yayımı Projesi’ni sunduklarını söyledi. Projenin toplam bütçesinin 1 milyon 773 bin lira olduğuna değinen Türkmen, bunun 1 milyon 329 bin 930 lirasının KOP İdaresince desteklenmesinin beklendiğini belirtti.

Türkmen, İl genelinde her çiftçiye en az 3 dekar ve en fazla 10 dekar olmak üzere 61 çiftçiye toplam 424 dekarlık çilek bahçesi kurulacağını söyleyerek her işletmeden en az 3 kişi olmak kaydıyla en az 183 kişiye iş imkânı sağlanmış olacağını ifade etti. Türkmen, ayrıca özellikle çilek hasat dönemlerinde başta kadın iş gücü olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiye sezonluk iş imkânı sağlanmış olacağını söyledi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Dinar Belediyesi’nin barınağında aç kalan köpekler birbirini yedi

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki belediyeye ait bir barınakta, kötü şartlar nedeniyle bazı köpekler telef olurken, aç kalanlar köpekler de telef olan hemcinslerini yedi. Barınakta çekilen görüntüler sonrası Dinar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve sorumlular hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]