Anasayfa / Haberler / Niğde de Çilek Projesi

Niğde de Çilek Projesi

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Proje birimince hazırlanan ‘Niğde Gözdesi Çilek Projesi’ İl Müdür Yardımcısı Haci Yusuf Parlak ve Proje Koordinatörü Mühendis Suat Elli tarafından KOP idaresine elden teslim edildi.

İl Müdürü Murat Türkmen yaptığı açıklamada; İl Müdürlüğü olarak KOP’a ‘Çilek Üretiminin Yaygınlaştırılması ve Yayımı Projesi’ni sunduklarını söyledi. Projenin toplam bütçesinin 1 milyon 773 bin lira olduğuna değinen Türkmen, bunun 1 milyon 329 bin 930 lirasının KOP İdaresince desteklenmesinin beklendiğini belirtti.

Türkmen, İl genelinde her çiftçiye en az 3 dekar ve en fazla 10 dekar olmak üzere 61 çiftçiye toplam 424 dekarlık çilek bahçesi kurulacağını söyleyerek her işletmeden en az 3 kişi olmak kaydıyla en az 183 kişiye iş imkânı sağlanmış olacağını ifade etti. Türkmen, ayrıca özellikle çilek hasat dönemlerinde başta kadın iş gücü olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiye sezonluk iş imkânı sağlanmış olacağını söyledi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Nestle, bakteri yüzünden 2 çocuğun ölümüne neden olan fabrikaya kilit vurdu

Fransa'da içerdiği "E.coli" bakterisi nedeniyle geçen yıl ülke genelinde 48'i çocuk 56 kişiye bakteri bulaşmasına ve 2 çocuğun ölümüne yol açan Buitoni marka donmuş pizzaların üretildiği fabrika, bağlı bulunduğu Nestle tarafından kapatıldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]