Anasayfa / Haberler / Marmarabirlik ile Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Teknik İş Birliği Yapacak

Marmarabirlik ile Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Teknik İş Birliği Yapacak

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak atanan Ömer Ceylan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, hastalıklarla mücadele ve bölgedeki zeytin ağacı sayısının tespiti konularında teknik işbirliği yapılmasına karar verildiğini söyledi.

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak atanan Ömer Ceylan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, hastalıklarla mücadele ve bölgedeki zeytin ağacı sayısının tespiti konularında teknik işbirliği yapılmasına karar verildiğini söyledi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, göreve yeni atanan Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan’ı makamında ziyaret etti. Ceylan’a çalışmalarında başarılar dileyen Asa, ziyarette bölge üreticisinin karşılaştığı sıkıntıları değerlendirdi.

Başkan Asa, bölgede rekolte tahminlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için güncel ağaç sayısının tespit edilmesi gerektiğine işaret ederek, bu konuda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortak çalışma yapmaya hazır olduklarını söyledi. Asa, doğru rekolte tahmini yapılmasının hasat öncesinde sektöre büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti.

TEKNİK İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Üreticinin belirli dönemlerde hastalık ve zararlı ile mücadele ettiğini belirten Asa, “Bölgelerin ekolojik koşulları göz önüne alınarak entegre zirai mücadelenin daha etkin ve zamanında yapılabilmesi için tuzak sayılarının artırılması gerekmektedir. Alınan bu önlemler, üreticilerimizin minimum zayiatla üretim yapmalarını sağlayacaktır. Zirai mücadelede tuzak sayılarının artırılması konusunda, Marmarabirlik ile kurumunuz arasında teknik işbirliği yapılabilir” diye konuştu. Başkan Asa, Ceylan’a geçtiğimiz şubat ayında sektörün sorunlarını çözmek amacıyla kurulan Zeytin Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (ZEYDER) hakkında da bilgi verdi.

ZEYDER’E ÜYE OLDU

Başkan Asa’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ömer Ceylan ise “Tarımsal anlamda bölgemiz adına yapılabilecek ne varsa taşın altına elimizi koymaya hazırız. Üreticinin kuruluşu Marmarabirlik ile gerek hastalık ve zararlı ile mücadelede gerekse bölgedeki zeytin ağacı sayısının belirlenmesi konularında işbirliği yapmak, üreticilerimizin yararına olacaktır. Marmarabirlik ile ortak çalışma yapmaktan bizler de büyük memnuniyet duyacağız” ifadelerini kullandı. Ziyaretin sonunda ZEYDER’e üyelik müracaatı yapan Ceylan, dernek çalışmalarına da her zaman destek vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]