Anasayfa / Ekonomi / Liseden mezun olur olmaz tarım işçisi olmaya karar verdi..

Liseden mezun olur olmaz tarım işçisi olmaya karar verdi..

Aydın Koçarlı Mustafa Keziban Küçükoğlu Çok Programlı Lisesinden mezun olan 18 yaşındaki Tahir Tuncer, üniversite mezunlarının bile iş bulamadığını belirterek, tarım işçisi olarak çalışmaya karar verdi.
Aydınlı Tahir Tuncer hayat şartlarının çok zor olduğunu, hayatını devam ettirmek için para kazanmak gerektiğini ve bunun içinde bir an önce iş hayatına atıldığını belirterek, “Liseden yeni mezun oldum. Üniversiteye gitmek isterim fakat üniversite mezunlarının bile bu devirde iş bulması çok zorlaştı. Bende Aydın’da tarım işçisi olarak çalışmaya karar verdim. Bu aralar Aydın’da domates hasadı devam ediyor. Tarlada domates topluyorum. Allah’a şükür ekmek paramı kazanıyorum. Bugün domates toplarım, yarın başka bir ürün. Topraklarımız bereketli, bizim geçimimizi sağlıyor. Belki ileride daha iyi bir iş fırsatı çıkar. O zaman geldiğinde onu da değerlendirebiliriz. Ama şu an yaptığım işten memnunum. İş arayanlara tavsiyem fırsatları iyi değerlendirsinler ve memnun oldukları işlerde çalışsınlar. Herkes memur amir olacak değil. O zaman bu işleri kim yapacak” diye konuştu.(İHA)

hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

“Varlık Barışın”da son gün cuma

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl elde edilen ticari, zirai, serbest meslek kazancı, ücret geliri, kira geliri, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlar için yıllık gelir vergisi beyannameleri 31 Mart Cuma günü saat 23:59’a kadar yapılabilecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]