Anasayfa / Genel / Karpuz hasadı gecikmeli başladı

Karpuz hasadı gecikmeli başladı

Adana’da, iklim şartları­nın etkisiyle hasat iki haf­ta gecikmeli başladı, bu yıl 80 bin dekar alanda ekili karpuzda 550 bin ton rekolte bekleniyor. Tarla­da kilogramı 7-8 lirayı bulan kar­puzun, hasadın artmasıyla fiyatı­nın düşebileceği belirtiliyor. Ey­lül ayına kadar karpuz hasadının süreceğini belirten Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muham­met Ali Tekin, son iki yılda hava şartlarında olumsuzluk yaşan­masından dolayı üreticinin bu yıl karpuz üretiminden uzaklaştığı­nı vurguladı. Önceki yıllarda 110 bin dekardaki üretimin bu sene 80 bin dekara gerilediğini akta­ran Tekin, ilerleyen günlerde bu rakamın 10 tona çıkabileceğini, rekoltenin de 550 bin tonu bula­cağını söyledi.

Hakkında

Diğer Haber

İBB Meclisi’nde “Erdoğan” tezahüratları sonrası kavga çıktı

Seçimlerin ardından İBB Meclisi'nin ilk oturumu gergin anlara sahne oldu. AK Partili meclis üyelerinin ayağa kalkarak alkışlarla "Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratları yapmasına CHP'liler tepki gösterdi. Oturuma ara verildiği sırada AK Partili meclis üyeleri ile İBB çalışanları arasında kavga çıktı. Arbedeyi görüntüleyen bir gazeteci de yaralanırken, CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı, "Burayı tribüne çevirmeye hakkınız yok. Meclis, tezahürat yeri değildir." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]