Anasayfa / Ekonomi / İYİ Parti ’li vekil, 27 gün arayla yaptığı iki alışverişle halkın enflasyonunu hesapladı

İYİ Parti ’li vekil, 27 gün arayla yaptığı iki alışverişle halkın enflasyonunu hesapladı

İYİ Parti Sakarya Milletvekili ve Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, market ve pazardaki fiyat artışına dikkat çekmek için bir ‘araştırma ’ yaptı.

4 kişilik bir ailenin ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapan Dikbayır ile eşi, sadece temel gıda malzemelerini aldığını söyledi.

İYİ Parti ’nin çalışmaya ilişkin hazırladığı videoya göre, Dikbayır ve eşi Pazar alışverişine 3 Ekim ’de 122,5 TL öderken, 30 Ekim ’de 124,5 TL ödedi. Büyük fark ise market alışverişinde oluştu. Çiftin 3 Ekim ’de yaptığı market alışverişi 376.77 TL tutarken, 30 Ekim ’deki market alışverişi ise 398.72 TL ’yi buldu. Videoda “TÜİK ’in enflasyonu yüzde 2.17, milletin enflasyonu yüzde 4.8” yorumu yapıldı.

iyi-parti-li-vekil-27-gun-arayla-yaptigi-iki-alisverisle-halkin-enflasyonunu-hesapladi-801065-1.

Dikbayır ve eşi yaptıkları alışverişlerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Buradaki amacımız, vatandaşın geçim sıkıntısına, hayat pahalılığına dikkat çekmek. Aynı marketten ve aynı pazardaki esnaftan alışveriş yaptık. Aynı ürünleri, aynı kilogramlarda aldık. Sadece iki çeşit meyve aldık. Çocuklar için bisküvü yok, kırtasiye alışverişi yok. Şampuan ve deterjan da yok. Ona rağmen bu parayı ödedik.”

Hakkında

Diğer Haber

Türkiye’nin konuştuğu kazanın bilirkişi raporu! Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu kusurlu çıktı

İstanbul'da motosikletli kuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud, kazanın ardından polis merkezine götürülüp serbest bırakılmıştı. İnfial yaratan kazayla ilgili bilirkişi raporu ortaya çıktı. Savcılığa sunulan raporda, ölen Göçer'in kusuru bulunmazken Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kullandığı aracın asli kusurlu olduğu belirtildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]