Anasayfa / Ekonomi / İstanbul 1 saatte yeşilden kırmızıya döndü

İstanbul 1 saatte yeşilden kırmızıya döndü

İstanbul ’da YKS sınavı nedeniyle bugün 09.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Kısıtlamanın sona ermesiyle birlikte İstanbul ’un öyle fazla noktasında trafik yoğunluğu arttı.

1 SAATTE YÜZDE 47 ’YE ÇIKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin trafik aşırılık haritasında saat 15.00 ’ta kentte yoğunluk yüzde 6 seviyesindeydi. Kısıtlamanın kalkmasıyla trafik bir anda artmaya başladı.

Haritada ‘yeşil ’ olan yollar kısa sürede ‘kırmızı ’ya dönmeye başladı. Saat 15.15 ’te yoğunluk yüzde 17, saat 15.30 ’da yüzde 31, saat 15.40 ’ta ise yüzde 40 oldu.

Tam bir saat sonradan ise kentte yollar kırmızıya döndü trafik yoğunluğu ise yüzde 47 ’ye çıktı. Trafik yoğunluğu saat 16.55 ’te ise aşırılık azalarak yüzde 38 ’e düştü. İstanbul ’da kısa sürede oluşan yoğunluk havadan da görüntülendi. (DHA)

Hakkında

Diğer Haber

Bakan Bolat: kooperatiflerine 400 bin liralık ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kadın kooperatiflerinin daima yanında olduklarını belirterek, "Ticaret Bakanlığımıza başvururlarsa onlara 400 bin lira ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]