Anasayfa / Haberler / HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞLARINDA SONA YAKLAŞILIYOR..

HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞLARINDA SONA YAKLAŞILIYOR..

Hazineye ait tarım arazilerinin kullanıcılarına, kiracılarına ve hissedarlarına doğruda satış hazırlıkları kapsamında Kayseri Defterdarlığında, İl Milli emlak Müdürlüğü personeli ve İlçe Malmüdürlerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.
Defterdar Mehmet Özefe, Kayseri’de tarım arazilerinin satışlarına dair tüm işlemlerin tamamlandığını belirtti ve şu bilgileri verdi:
“Hazineye ait tarım arazilerini satın alanlara indirim, taksitle ödeme gibi avantajlar sağlanıyor. Tarım arazilerinin satışında satış bedeli, rayiç bedelinin yüzde 50’si olacak. Bu bedeli bir seferde peşin ödeyenlere ayrıca yüzde 20 indirim uygulanacak. Tarım arazisini satış bedelinden başvuru tarihi itibariyle son 5 yıl içinde tahsil edilen ecrimisil ve kira bedellerini mahsup edilecektir. Satış bedeli 6 yıl faizsiz olarak, 12 taksitle ödenebilecektir. Ayrıca indirimli taksit seçeneği vardır. Satış bedelinin en az yarısını peşin ödeyenlere yüzde 10 indirim yapılacaktır. Üstelik satış bedeli kredi kuruluşlarından kredi temin edilerek ödenebilecektir. Tapuda devir işlemlerine harç ve vergiden muafiyet tanınacaktır.”
Konuyla ilgilenenlerin, satış işlemleri için Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğüne ve taşınmazın bulunduğu İlçe Mal müdürlüklerine başvurması gerekiyor.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Ankara bu iddiayı konuşuyor: Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinin ardından asgari ücrete de zam yolda

En düşük emekli aylığının 7500 TL'ye çıkarılmasının ardından bir başka düzenleme ile de Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri yüzde 82 artışla 2000 TL'ye yükseltildi. Ankara kulislerine düşen son iddiaya göre ise 14 Mayıs seçimlerinden önce asgari ücrete de zam yolda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Vedat Bilgin'in yaptığı öne sürülen "Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir" açıklamasını yalanlaması da böyle bir hamlenin işareti olarak yorumlandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]