Anasayfa / Haberler / HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞLARINDA SONA YAKLAŞILIYOR..

HAZİNEYE AİT TARIM ARAZİLERİNİN SATIŞLARINDA SONA YAKLAŞILIYOR..

Hazineye ait tarım arazilerinin kullanıcılarına, kiracılarına ve hissedarlarına doğruda satış hazırlıkları kapsamında Kayseri Defterdarlığında, İl Milli emlak Müdürlüğü personeli ve İlçe Malmüdürlerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.
Defterdar Mehmet Özefe, Kayseri’de tarım arazilerinin satışlarına dair tüm işlemlerin tamamlandığını belirtti ve şu bilgileri verdi:
“Hazineye ait tarım arazilerini satın alanlara indirim, taksitle ödeme gibi avantajlar sağlanıyor. Tarım arazilerinin satışında satış bedeli, rayiç bedelinin yüzde 50’si olacak. Bu bedeli bir seferde peşin ödeyenlere ayrıca yüzde 20 indirim uygulanacak. Tarım arazisini satış bedelinden başvuru tarihi itibariyle son 5 yıl içinde tahsil edilen ecrimisil ve kira bedellerini mahsup edilecektir. Satış bedeli 6 yıl faizsiz olarak, 12 taksitle ödenebilecektir. Ayrıca indirimli taksit seçeneği vardır. Satış bedelinin en az yarısını peşin ödeyenlere yüzde 10 indirim yapılacaktır. Üstelik satış bedeli kredi kuruluşlarından kredi temin edilerek ödenebilecektir. Tapuda devir işlemlerine harç ve vergiden muafiyet tanınacaktır.”
Konuyla ilgilenenlerin, satış işlemleri için Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğüne ve taşınmazın bulunduğu İlçe Mal müdürlüklerine başvurması gerekiyor.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]