Anasayfa / Dünya / Hafta sonu da aşılama yapılacak!

Hafta sonu da aşılama yapılacak!

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, hayvanların yaylalara çıkma mevsiminin geldiğini belirterek, “Aşılama ve küpeleme çalışmalarının zamanında bitirilmesi için bütün imkânları kullanacağız” dedi.

Iğdır’da genelinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce aralıksız devam etmekte olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların aşılama ve küpeleme çalışmalarının ela alındığı durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU, İl Müdür Yardımcısı Esin PARİN, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Serdar AKUŞ, İlçe Müdürleri, İlimiz ve İlçelerimizde görev yapmakta olan Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri ve Teknisyenler katıldı.

Toplantıda İl Müdürlüğüne yapılmakta olan çalışmalar hakkında ve bu çalışmaların hangi aşamada olduğu ile ilgili bilgiler verildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU’da; “Aşılama ve küpeleme çalışmalarının zamanında bitirilmesi için bütün imkânları kullanacağız. Hayvanların yaylalara çıkma mevsimi gelmektedir. İlimiz genelindeki bütün hayvanların işlemlerinin bitirilmesi için mesai ve hafta sonu kavramı gözetmeksizin çalışmaktasınız, bu gayretli çalışmalarınız bizleri memnun ediyor. Allah çalışmalarınızda kolaylık versin” dedi.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]