Anasayfa / Haberler / Gökçeler Barajı ile 47 Bin Dekar Tarım Arazisi Suya Kavuşacak.

Gökçeler Barajı ile 47 Bin Dekar Tarım Arazisi Suya Kavuşacak.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa ettirilen Gazipaşa Gökçeler Barajı tamamlandığında Gazipaşa Ovasında 47 bin 400 dekar arazinin suya kavuşacağı bildirildi.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa ettirilen Gazipaşa Gökçeler Barajı tamamlandığında Gazipaşa Ovasında 47 bin 400 dekar arazinin suya kavuşacağı bildirildi.

DSİ Antalya Bölge Müdürü Turkay Özgür, yaptığı yazılı açıklamada, inşaatı devam eden eden Gökçeler Barajı’nın çiftçinin hasretle beklediği projelerden biri olduğunu bildirdi.

Baraj ile yılda 10,8 milyon kilovatsaat (kWh) enerji üretileceğini belirten Özgür, sulama tesisinin de tamamlanmasıyla Gazipaşa Ovasında 47 bin 400 dekar tarım arazinin suya kavuşacağını vurguladı.

Gökçeler Barajı ikmal inşaatında baraj gövde dolgusu ve dolusavak kazısının tamamlandığını ve çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini ifade eden Özgür, “Proje tamamlandığında 2016 yılı birim fiyatları ile bin 920 lira gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 91 milyon 8 bin lira katkı ve 5 bin 688 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenmektedir. Gazipaşa ilçesinin içmesuyu ihtiyacı ise inşaatı devam eden Gökçeler Barajından karşılanacaktır.” açıklamasında bulundu.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Selahattin Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili olay paylaşım: Yanılmışız arkadaşlar!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasını paylaşmasının ardından cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan olay bir paylaşım geldi. Peçete üstüne yazı yazarak diploma yapan Demirtaş, "Yanılmışız arkadaşlar, diplomanın aslı var! Eğer olmasaydı suça bulaşmış herkes, seçimden sonra yargı önüne çıkacaktı. Kim böyle bir suça ortak olmayı göze alabilir ki zaten!" ifadelerini kullandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]