Anasayfa / Ekonomi / Fındıkta Rekolte Çalışmaları.

Fındıkta Rekolte Çalışmaları.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, bazı tarafların rekolte açıklamalarını duyduklarını belirterek, “Tabii ki üreticilerimiz bunlara itibar etmesin.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, bazı tarafların rekolte açıklamalarını duyduklarını belirterek, “Tabii ki üreticilerimiz bunlara itibar etmesin. Gerçek rekolte çalışmasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının oluşturmuş olduğu komisyon yapacaktır.” dedi.

Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 yılı tahmini fındık rekoltesinin tek elden yapılacak olmasının önemli olduğunu ifade etti.

Fındık rekoltesinin, daha önceki yıllarda birçok kurum tarafından açıklandığını anımsatan Soydan, “Rekolte çalışmaları bu yıla kadar birden fazla kurum tarafından yürütülüyordu. Tabii ki farklı farklı rakamlar ortaya çıkıyordu. Bundan dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, aldığı önemli kararlar içerisinde fındık rekoltesinin tek elden yapılması oldu. Fındık rekoltesinin belirlenmesinde, 2016 yılından itibaren Bakanlık tarafından bütün fındık sektörünün oluşturduğu komisyon üyeleri beraber çalışma yapacak.” diye konuştu.

Soydan, yeni sezon için rekolte çalışmasının, temmuz ayının ilk haftalarında kamuoyuna açıklanacağını belirterek, “Şu anda çalışmalar başlamadı ama büyük ihtimalle 20’sinden sonra alana çıkılacak. Çünkü tek elden rekolte çalışması yapılması çok önemli. En azından kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından önemli olduğunu söyleyebilirim ancak şu anda bazı tarafların rekolte açıklamalarını duyuyoruz. Tabii ki üreticilerimiz bunlara itibar etmesin. Gerçek rekolte çalışmasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının oluşturmuş olduğu komisyon yapacaktır. En doğru açıklanacak olan rekoltenin de bakanlık tarafından olacağını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]