Anasayfa / Genel / FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e soğuk duş! Yaşadığı yerde havalanan uçakta bu pankart dalgalandı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e soğuk duş! Yaşadığı yerde havalanan uçakta bu pankart dalgalandı

15 Temmuz’un 7. yıl dönümünde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in yaşadığı, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde araçlar ve uçakla gösteriler düzenlendi. Pensilvanya semalarına yönelen bir uçak, kuyruğuna asılı dev pankartta, “15 Temmuz 2016’da 253 masumun canına kıyanlar, size tahmin ettiğinizden çok daha yakın bir yerde yaşıyor.” ifadelerini taşıyan mesajı yaydı.

ANMA TÖRENLERİ DÜZENLENDİ

Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında ABD’nin New York ve Pensilvanya eyaletinde anma törenleri ve gösteriler düzenledi. New York’un ardından Pensilvanya semalarına yönelen bir uçak, kuyruğuna asılı dev pankartta, “15 Temmuz 2016’da 253 masumun canına kıyanlar, size tahmin ettiğinizden çok daha yakın bir yerde yaşıyor.” ifadelerini taşıyan mesajı yaydı.

253 AYAKKABI SERGİLENDİ

Diğer taraftan ışıklı tabelalarda, Türk bayrağı ve darbe girişimi gecesinden fotoğraflarla birlikte, “Demokrasinin Zaferi” yazan iki araç, FETÖ elebaşının bulunduğu Saylorsburg sokaklarında sabahtan yerel saatle 16.00’ya kadar tur attı.

New York’taki Times Meydanı’nda düzenlenen anma töreninde ise Türk bayraklarıyla donatılmış dijital panoda gün boyu “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” mesajı yayımlandı. 15 Temmuz şehitlerini temsilen 253 ayakkabının sergilendiği alanda, konser dinletisi gerçekleştirildi.

Kaynak: AA / Şerife Çetin – Güncel

Hakkında

Diğer Haber

Bakan Bolat: kooperatiflerine 400 bin liralık ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kadın kooperatiflerinin daima yanında olduklarını belirterek, "Ticaret Bakanlığımıza başvururlarsa onlara 400 bin lira ekipman, makine, hibe desteği veriyoruz." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]