Anasayfa / Fuar Takvimi / Erzurum’da tarım ve hayvancılık fuarı

Erzurum’da tarım ve hayvancılık fuarı

Doğu Anadolu Tarım Fuarı 26-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında 250 firmanın katılımı ile Erzurum’da yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı organizesinde Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün katkıları ile açılacak Tarım ve Hayvancılık Fuarı 26-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Erzurum Ilıca Yolu Buz Hokey Salonu karşısında düzenlenecek. Fuara yaklaşık 250 firmanın katılacağı belirtildi.
Fuar organizasyonunu gerçekleştiren şirket yöneticisi Fevzi Atasagun, “Fuarımızın amacı tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi, yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerimizin hayvancılık sektörünün sektördeki gelişmeleri ve makine teçhizatlarının yakından takip etmelerini sağlamak. Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergileneceği ve alım-satım, bilgi alışverişi imkanının elde edileceği tarım fuarında yeni teknolojik ürenler, traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama aletleri, makine ve ekipmanları, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları, diğer tarımsal aletlerden oluşturulacak. Fuar girişi ücretsizdir. Fuara destek veren kurum ve kuruluşlara, çiftçilerimize teşekkür ederim” dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar da yaptığı açıklamada, “Açılacak fuarda ekonomik hayatın vazgeçilmezi olan çiftçileri, sanayicileri, perakendecileri ve tüketicileri bir araya getiren çok önemli organizasyonlardan biridir. Fuar dünya teknolojilerini sahaya ve ilimize getirmesi, çiftçilerimizin yararlanmaları, ürünlerinin pazarlanmaları, bunun yanında yetişen tarım ürünlerimizin ülkemizde hatta yurt dışına tanıtılmasında büyük katkı sağlamaktır. Fuarlar tarım sektörüne yaptıkları katkılar yanında o ilin ekonomilerine büyük katkı sağlamaktır. Önemli bir konu olarak şunu söyleyeyim fuarımıza gelip stant açacak firmaların KOSGEB destekli yüzde 60’a varan harcamaları karşılanacaktır” diye konuştu.

İHA

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]