Anasayfa / Haberler / EMNİYET MÜDÜRÜ ASLAN’DAN TARIM PLATFORMUNA ZİYARET..

EMNİYET MÜDÜRÜ ASLAN’DAN TARIM PLATFORMUNA ZİYARET..

Aksaray İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Tarım Platformu üyelerini ziyaret etti.
Ziraat Odası Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ziyarette Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Mustafa Şahin de bulundu.
Aksaray’ın tarım ve hayvancılık anlamında son derece verimli ve kaliteli bir il olduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Aslan, sektörün her geçen gün büyük bir ivme kazandığını ve Aksaray’ın tarım ve hayvancılıkla anıldığını söyledi. Bu kapsamda Ziraat Odası Başkanlığı’nın da çiftçilerle her zaman iç içe olduğunu dile getiren Aslan, Tarım Platformu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
TARIM SEKTÖRÜNDE PARLAYAN YILDIZ AKSARAY
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray’ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu belirterek, bu alanda Türkiye’de parlayan bir yıldız olduğunu kaydetti. Çiftçilerle her daim destekçisi olduklarını belirten Başkan Koçak, “Bizim işimiz çiftçilik. Çiftçilerimizin sorunlarını çözmek, sıkıntılarına çözüm bulmaktır. Çiftçiler Türkiye’nin göz bebeğidir. Çünkü, bugün eğer tarım ve hayvancılık olmazsa, sofralara sağlıklı ve kaliteli bir gıda maddesi ulaşmaz. Her zaman bunun bilincinde daha iyi, daha kaliteli ürün elde etmek için çalıştık. Aksaray’da tarım ve hayvancılığı her geçen gün çıta daha yukarıya çıkarıyoruz. Çiftçilerimiz artık eskisi gibi değil. Çiftçilerimiz artık bilinçli, teknolojik çalışmalar yapıyor. Böyle olunca kalite, lezzet ve verimlilikte beraberinde geliyor” dedi.
Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise Aksaray’ın hayvancılığı hakkında bilgilerv erdi. Hayvancılığında kısmi olarak tarıma dayalı bir sektör olduğunu dile getiren Başkan Aktürk, tarım sektörünün lokomotifi olan hayvancılığında Aksaray’da son derece verimli olduğunu söyledi. Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise yeni açılan Tarım Ticaret Merkezi’nin Aksaray’ın tarım ve hayvancılığını bir üst kademeye taşıyacağını belirterek, amaçlarının Aksaray’ın yıldızını daha iyi parlatmak olduğunu söyledi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]