Anasayfa / Ekonomi / Dünyanın en pahalı meyvesi olan Densuke karpuzu, 2 bin dolara satıldı

Dünyanın en pahalı meyvesi olan Densuke karpuzu, 2 bin dolara satıldı

Dünyanın en pahalı meyvelerinden biri olan Japonya‘nın Densuke karpuzu koronavirüsü krizinden nasibini aldı. Ortalama fiyatı 6 bin doları (yaklaşık 42 bin TL) bulan siyah kabuklu bu özel meyve, hasat sonrası yapılan birincil açık arttırmada 2 bin dolara (takriben 15 bin TL) satıldı.

DÜŞÜŞ BEKLENİYORDU

Japon KyodoNews ajansına konuşan yetkililer “Koronavirüsü salgını sebebiyle böyle bir düşüşü beklediklerini” söylerken karpuzun alıcısı 38 yaşındaki Madoka Sato “Çiftçilere destek olmak için açık arttırmaya katıldığını” söyledi.

Dünyanın en pahalı meyvesi olan Densuke karpuzu, 2 bin dolara satıldı

YALNIZCA JAPONYA’DAKİ ADADA YETİŞİYOR

Densuke karpuzu yalnizca Japonya’nın kuzeyindeki Hokkaido adasında üretiliyor. aynı zamanda fazla sayıda turistin de uğrak yeri de olan Hokkaido adası, ülkede koronavirüs olgu sayısının pozitif olduğu bölgeler aralarında üst sıradaydı.

Dünyanın en pahalı meyvesi olan Densuke karpuzu, 2 bin dolara satıldı

Hakkında

Diğer Haber

İBB Meclisi’nde “Erdoğan” tezahüratları sonrası kavga çıktı

Seçimlerin ardından İBB Meclisi'nin ilk oturumu gergin anlara sahne oldu. AK Partili meclis üyelerinin ayağa kalkarak alkışlarla "Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratları yapmasına CHP'liler tepki gösterdi. Oturuma ara verildiği sırada AK Partili meclis üyeleri ile İBB çalışanları arasında kavga çıktı. Arbedeyi görüntüleyen bir gazeteci de yaralanırken, CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı, "Burayı tribüne çevirmeye hakkınız yok. Meclis, tezahürat yeri değildir." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]