Anasayfa / Haberler / Dondurucu soğukta yaban hayvanları unutulmadı

Dondurucu soğukta yaban hayvanları unutulmadı

Orman ve Su İşleri Ağrı Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Eleşkirt Cengiz Topel Ortaokulu öğrencileriyle Sarıcan Deresi ve Tahir beldesi civarındaki yaban hayvanları için yem bıraktı.

Teleskop ve dürbünlerle gözlem yaptırdıkları öğrencilere bölgede yaşayan yaban hayvanları hakkında bilgi veren ekipler, bu hayvanların yaşam ve beslenme alanlarını tanıttı ve broşür dağıttı.

Öğrencilerinden Busenur Tanrıkulu, çalışma sırasında yaban hayvanlarının da yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Yemleme yaparken kuşların karşı karşıya olduğu zorlukları hissettiğini belirten Tanrıkulu, “Kuşların bir aylık erzaklarını dağıttık. Bizim 5 dakikalık bir uğraşımızla onlar bir ay rahat yem bulacaklar” diye konuştu.

Öğrencilerden Teoman Büyükhan ise yaban hayatı için yapılan çalışmaya katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti.

AA

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

İBB Meclisi’nde “Erdoğan” tezahüratları sonrası kavga çıktı

Seçimlerin ardından İBB Meclisi'nin ilk oturumu gergin anlara sahne oldu. AK Partili meclis üyelerinin ayağa kalkarak alkışlarla "Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratları yapmasına CHP'liler tepki gösterdi. Oturuma ara verildiği sırada AK Partili meclis üyeleri ile İBB çalışanları arasında kavga çıktı. Arbedeyi görüntüleyen bir gazeteci de yaralanırken, CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı, "Burayı tribüne çevirmeye hakkınız yok. Meclis, tezahürat yeri değildir." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]