Anasayfa / Haberler / Dondurucu soğukta yaban hayvanları unutulmadı

Dondurucu soğukta yaban hayvanları unutulmadı

Orman ve Su İşleri Ağrı Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Eleşkirt Cengiz Topel Ortaokulu öğrencileriyle Sarıcan Deresi ve Tahir beldesi civarındaki yaban hayvanları için yem bıraktı.

Teleskop ve dürbünlerle gözlem yaptırdıkları öğrencilere bölgede yaşayan yaban hayvanları hakkında bilgi veren ekipler, bu hayvanların yaşam ve beslenme alanlarını tanıttı ve broşür dağıttı.

Öğrencilerinden Busenur Tanrıkulu, çalışma sırasında yaban hayvanlarının da yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Yemleme yaparken kuşların karşı karşıya olduğu zorlukları hissettiğini belirten Tanrıkulu, “Kuşların bir aylık erzaklarını dağıttık. Bizim 5 dakikalık bir uğraşımızla onlar bir ay rahat yem bulacaklar” diye konuştu.

Öğrencilerden Teoman Büyükhan ise yaban hayatı için yapılan çalışmaya katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti.

AA

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]