Anasayfa / Haberler / Doğu’da gece en düşük sıcaklık Ağrı’da ölçüldü

Doğu’da gece en düşük sıcaklık Ağrı’da ölçüldü

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gece sıcaklık sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 9, Ardahan ile Kars’ta 8, Erzurum’da 7, Erzincan’da 5 derece ölçüldü. Iğdır’da ise gece sıcaklık sıfır derece oldu.

Bölge genelinde havanın çok bulutlu ve aralıkla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor.

En yüksek hava sıcaklıklarının ise Iğdır’da 4, sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 6, Kars’ta 5, Ağrı’da 4, Erzurum’da 3 ve Erzincan’da 2 derece olması bekleniyor.

– “744 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor”

Kar kalınlığı Ağrı’da 44, Erzurum’da 23, Ardahan’da 19, Kars’ta 16, kayak merkezlerinde ise Erzurum Konaklı’da 127 ve Palandöken’de 112, Sarıkamış Cıbıltepe’de 80, Erzincan Ergan’da 67 santimetre ölçüldü.

Bölgede aralıklarla etkili kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oluyor. Tipi ve fırtına nedeniyle Erzurum’da 573, Tunceli’de 159, Ardahan’da 12 köy ve mahallede ulaşım sağlanamıyor.

Kapalı yolların açılması için belediye ve il özel idaresi ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

– “Bayburt-Erzurum karayolu büyük araçlara kapatıldı”

Karayolları 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ise bazı karayollarının kar yağışı ve tipiden ulaşıma kapandığı bildirildi.

İkizdere-İspir karayolunda ulaşım sağlanamadığı belirtilen açıklamada, Erzincan-Tercan-Aşkale ile Bayburt-Erzurum karayolunun da yoğun kar yağışı nedeniyle büyük araçlara kapatıldığı kaydedildi.

AA

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]