Anasayfa / Ekonomi / Dolar ne kadar oldu? (10.06.2020)

Dolar ne kadar oldu? (10.06.2020)

Türkiye ’de işsizlik oranı, ABD ’de alıcı fiyatları ve ABD  Merkez Bankası(Fed) faiz kararının peşine düşüp takip edileceği yeni güne Dolar/TL 6,80 seviyesinin altında seviyesinden başlarken, Euro/TL 7,69 seviyesinden açıldı.

Amerikan Merkez Bankası (Fed) bugün faiz açıklayacak. TSİ 21.00 ’de açıklanacak kararda Fed ’in faize dokunması beklenmiyor.

DOLAR

EURO

ALTIN

İŞSİZLİKTE PANDEMİ ETKİSİ

TÜİK, Mart dönemine ilişkin işsizlik oranını açıklayacak. Bir önceki dönem işsizlik oranı %13,6 olmuştu. Dönemsel işsizlik döneminin bir önceki ve bir sonraki ayı gözetilerek hesaplanıyor. Yani mart dönemi işsizliğinde şubat, mart ve nisan aylarının ortalaması alınacak. Bir sonraki nisan dönemi işsizliği geldiğinde pandeminin etkilerinin net bir şekilde resmi rakamlara yansıması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 18 kişinin corona virüsünden hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 729 olduğunu açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Kontrol Kurumu (BDDK), hava yolları, sayehat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içi harcamalarında kredi kartı taksit sınırını 12 aydan 18 avuç içi çıkardı.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Isabel Schnabel, faiz indiriminin ECB için bir seçenek olmaya devam ettiğini, oysa Euro Bölgesi ekonomisinin canlandırmak için varlık alımlarının derhal daha uygun bir vasıta olduğunu söyledi.

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]