Anasayfa / Ekonomi / Diyarbakır’dan dünyaya gözlük üretimi

Diyarbakır’dan dünyaya gözlük üretimi

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren Optiksan Endüstriyel Ürünler Firması, yılda 1 milyon 600 bin adet gözlük üretirken, üretilen gözlükler iç piyasa ile birlikte yurt dışında da yaklaşık 20 ülkeye ihraç ediliyor.

2018 yılında Diyarbakır Metalciler Sanayi Sitesinde üretime başlayan Optiksan Endüstriyel Ürünler firması daha sonra kapasitesi ve istihdamı arttırarak Diyarbakır OSB 3. etapta, 15 bin 300 metrekarelik alanda kurduğu fabrikada, üretimini daha geniş ve nitelikli bir alana taşıyarak devam ediyor.

“Metal gözlük çerçevesi ve güneş gözlüğü üretiyoruz”

Toplam 6 bin metrekare kapalı alanda üretime başladıklarını belirten firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yazıcıoğlu, “Bu sektörde uzun yıllar emek veren biri olarak kendi memleketime hizmet vermenin çabası içerisinde oldum. 2018 yılında, OSB 3. etapta kurduğumuz fabrikada, 120 personeli istihdam ederek üretime başladık. Fabrikamızda TR90, metal gözlük çerçevesi ve güneş gözlüğü üretiyoruz. Öncelikli olarak genç ve kadın istihdamına çok önem vermekteyiz” dedi.

“2023 yılı hedefimiz 3 milyon gözlük çerçevesi üretmek”

Yazıcıoğlu, 2023 yılı hedeflerini de açıkladı. Hedeflerinin 2023 yılında 3 milyon gözlük çerçevesi üretmek olduğunu belirten Yazıcıoğlu, “Bir yıl içerisinde, TR90 türünden 1 milyon adet, metal gözlük olarak da 600 bin adet olmak üzere toplam yıl içerisinde 1 milyon 600 bin adet çerçeve üretimi yapıyoruz. 2023 yılı hedefimiz, 200 kişiyi istihdam ederek, yılda 3 milyon gözlük çerçevesi üretmek. Şimdilik Türkiye’de iç piyasada, dünyada da yaklaşık 20 ülkede gözlük çerçevesi ihraç ediyoruz. Çeşitlilik, kalite, fiyat ve satış sonrası hizmet konularında sektörde hızla gelişen ve büyüyen bir konumdayız. Diyarbakır markası olarak; kaliteli üretim, sorunsuz teslimat ve müşteri memnuniyeti ile sektör bazlı her zaman üst konumda kalmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

BAKIR TOZU VE KULLANIM ALANLARI

 Bakır en önemli elementlerden biridir. Parlak metalik parlaklığa sahip, dövülebilir ve sünek olan kırmızımsı bir metaldir. Bakır, ısı ve elektriğin iyi bir iletkenidir (elektriksel iletkenlikte sadece gümüş için ikinci). Malleabiltityitesi sayesinde kolayca tabaka, tel ve boru haline getirilir.

Kimyasal adı: Cu

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

 Bakır Tozu Uygulamaları:

·         Anti-botic, antibiyotik ve anti-mantar ajan

·         Yüksek mukavemetli metaller ve alaşımları

·         Yüksek termal iletken malzemeler

·         İçin iletken mürekkep ve macun elektronik baskılı

·         Sinterleme katkı maddeleri ve kondansatör malzemeleri

·         Yağlayıcılar

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

KULLANIM ALANLARI

Bakır tozları yüksek fiziko-kimyasal özellikleri sayesinde birçok teknolojik alanda kullanılmaktadır,

Bakır tozu başlıca Sinter bronz fren balata üretiminde, demir tozu ile karıştırılarak sinter parça üretiminde, elmas kesici takım üretiminde, elektrik iletkeni olarak, termal iletken olarak, reçineli fren balatalarında, elektronikte manyetik radyasyon kalkanı olarak, dekoratif uygulamalarda ve birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,,pars kalay sökücü

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

SODIUM NAPTHALENE SULFONATE NEDİR?

naftalin sülfonat süperplastikleştirici betonda naftalin sülfonat naftalin sülfonik asit sodyum naftalin sülfonat fiyatı sodyum naftalen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]