Anasayfa / Ekonomi / Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerisiyle üretilen fındıklı simit rağbet görüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerisiyle üretilen fındıklı simit rağbet görüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın fındıklı simit önerisini hayata geçiren Ordulu işletmeci, talepten memnun kaldı.

Altınordu ilçesinde üç simitçi işletmesi yer alan Bahtiyar Bodur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ocak 2019’da Ordu’ya yaptığı yolculuk esnasında, ayrılmadan önce dükkanını da ziyaret ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önerisiyle üretilen fındıklı simit rağbet görüyor

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TAVSİYE ETTİ

Bodur, bu ziyarette simit ikramında bulundukları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da vatandaşlara ve çocuklara simit dağıttığını belirtti.

Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine öneride bulunduğunu anlatan Bodur, “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Simitte neden Ordu’nun da fındığını kullanıp bu ürünü de öne çıkarmıyorsunuz?’ önerisi olmuştu. Biz de bu öneri üzerine anında çalışmalarımıza başladık. Fındığı simitle nasıl buluşturabileceğimizin araştırmalarını yaptık” dedi.

FINDIKLI SİMİT ÜRETİMİNE BAŞLADILAR

Bodur, çalışmalarının hoş netice verdiğini açıklama ederek, sade ve susamlı simidin yanı sıra bir süredir fındıklı simidin de üretimini yaptıklarını söyledi.

Toplum tarafından fazla sevilen simidi Ordu ve Giresun fındığı ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Bodur, “Şu Anda seri şekilde fındıklı simidin üretimini yapıyoruz. Epeyce da talep aldık. Fırına gelen çoğu müşterimiz fındıklı simidi seçim ediyor. Fındıklı simidi ürettiğimiz günden bu yandan çok rağbet görüyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önerisiyle üretilen fındıklı simit rağbet görüyor

ÖNERİ İÇİN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Bodur, kendilerine bu öneriyi sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

Fırında sanatçı olarak çalışan Kemal Bodur da fındıklı simidin sade simitlere kadar yapımının azıcık süre aldığını belirterek, her gün yüzlerce fındıklı simit pişirip satışa hazırlanmış hale getirdiklerini açıklama etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önerisiyle üretilen fındıklı simit rağbet görüyor

Kaynak: AA

Hakkında

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]