Anasayfa / Haberler / CHP’li Orhan Sarıbal: Şarbon olayı ihmalin kanıtıdır

CHP’li Orhan Sarıbal: Şarbon olayı ihmalin kanıtıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Et ve Süt Kurumunca (ESK) kurbanlık olarak Brezilya’dan getirilen büyükbaş hayvanlarda şarbon hastalığının çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Orhan Sarıbal, yaptığı açıklamada, ithalat yapılırken, gerekli önlemlerin alınmadığını savunarak, “Kendi çiftçimizi bitirdik, başka ülkelerin üreticisini kalkındırıyoruz. Tarımdaki en önemli ithalat kalemlerimizden birisi de hayvancılık. Sığır ve küçükbaş hayvan ithalatında bu yıl rekor üstüne rekor kırdık. İthalat yapılırken, anlaşılan gerekli önlemler alınmıyor. Türkiye’nin başkenti Ankara’nın göbeğinde yaşadığımız son şarbon olayı, inanılmaz bir ihmal olduğunun kanıtı” ifadelerini kullandı.(Tarımdanhaber)

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Nisan'da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Atama için başvurular 3 Nisan'da başlayıp 7 Nisan Cuma günü saat 16.00'da son bulacak, tercihler ise 12-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]