Anasayfa / Haberler / Cezalarını fidan dikerek çekecek.

Cezalarını fidan dikerek çekecek.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde, haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışma cezası verilen 100 hükümlü, kentin farklı yerlerine 200 bin fidan dikecek.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki yılın sonuna kadar yaklaşık 130 bin dekarlık alana fidan dikecek olan hükümlüler, bu şekilde cezalarını çekerken, aynı zamanda ağaç bakımı, orman alanlarının temizliği ve yangın önleyici maddelerden arındırılması gibi işlerde de görevlendirilecek.

Bu doğrultuda Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Adana Orman Bölge Müdürlüğü arasında hükümlülerin topluma yararlı işlerde çalıştırılmaları, yeniden suç işlemelerini engelleyici tedbirlerin alınması, sosyalleşmeleri, orman alanlarının arttırılması ve düzenlenmesi amacıyla protokol imzalandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, imza töreninde yaptığı konuşmada, ağaçlandırma seferberliğine kurum olarak katıldıklarını belirterek, hükümlülerin de hizmetlerini burada görev alarak tamamlayacaklarını ifade etti.

AA

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Talk-Magnezyum Silikat Kullanım Alanları

Talk, gerek sahip olduğu üstün fiziksel özellikleri, gerekse kullanıldığı yerlerde sağladığı avantajlar sebebiyle endüstri de …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]