Anasayfa / Haberler / Ahşap işçiliğini devam ettirmek için çabalıyor.

Ahşap işçiliğini devam ettirmek için çabalıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığının “ahşap işçiliği sanatçısı” unvanını verdiği Ömer Erdoğan, Adana’da kurduğu atölyeyle, unutulmaya yüz tutan sanatını kursiyerlere öğreterek yaşatmaya çalışıyor.

Adana’nın tarihi Kazancılar Çarşısı’ndaki atölyesinde verdiği kursta sanatının inceliklerini anlatan Erdoğan, AA muhabirine, mesleğe, 8 yaşında mobilya boyacılığıyla girdiğini söyledi.

Ahşap işlemeciliğine hobi olarak başladığını dile getiren Erdoğan, “Ancak ardından bu işin nesilden nesle aktarılması gerektiğine inandım. Amacım unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını elimden geldiğince ayağa kaldırmak. Adana ve ülkeme bu şekilde hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

AA

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Danimarka’da, Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçak saldırılar bundan böyle cezasız kalmayacak

İskandinav ülkelerinde son zamanlarda Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçak saldırılara karşı, bölge ülkelerinden Danimarka harekete geçti. Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve kutsal kitapların yakılmasını yasaklayan kanun tasarısı kabul edildi. Kanuna göre, ülkede Kur'an-ı Kerim ve diğer kutsal kitapların yakılması, bu kitaplara saldırılar ve dini değerleri hedef alan uygunsuz davranışlar yasaklanacak. Yasayı ihlal edenlere ise para cezası veya iki yıla kadar hapis verilebilecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]