Anasayfa / çevre / Başkan; Elinizdeki buzağıya sahip çıkın!

Başkan; Elinizdeki buzağıya sahip çıkın!

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, üreticileri uyararak, “Elinizdeki buzağıya sahip çıkın. Bugün hakkınızı alamadığınız için bakmakta pişman olduğunuz hayvanları fazla değil bir iki ay sonra arayacağız” dedi.

Kayseri Ticaret Borsası’nda üreticilerle bir araya gelen Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, karkas kesim fiyatlarından dolayı üreticinin ciddi sıkıntılar yaşadığını, bundan dolayı üreticinin kesimliğe gelmemiş hayvanlarını erkenden kestirdiğini söyledi. Ancak sürecin böyle gitmesinin mümkün olmadığını dile getiren Tunç, “Elinizdeki buzağılara sahip olun. Bugün beğenmediğiniz, lanet olsun dediğiniz hayvanları yaz aylarında arayacağız” dedi.

Birkaç ay içinde karkas kesim fiyatlarının 32, 33 lira bandında olacağını dile getiren Tunç, fiyatların bu rakamların bile üstüne çıkma ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

UCUZ ETTE ARACI FİRMALAR DEVREDEN ÇIKARILSIN

Diğer yandan ucuz et uygulamasında aracı firmaların aradan çıkarılmasını isteyen Tunç, devletin burada 7-8 firmaya verdiği 8 liranın doğrudan üreticiye verilmesi durumunda üretimin artacağını ve bundan dolayı da et fiyatlarında bir rahatlama olacağını söyledi. Bu konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu istediklerini dile getiren Tunç, kendilerine randevu verilmesi durumunda bu projeyi Erdoğan ile paylaşacaklarını kaydetti.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]