Anasayfa / Ekonomi / Bakan’dan iddia: Vatandaşlar doğalgazı ekonomik fiyatlarla kullanacak

Bakan’dan iddia: Vatandaşlar doğalgazı ekonomik fiyatlarla kullanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Sultan Mehmet’in türbesini ziyaretinden sonra, Kardeniz ’de keşfedilen doğalgaz rezervleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Dönmez, “Karadeniz’de doğal gaz rezervi keşfi ile birlikte ithalatımızda ciddi azalma bekliyoruz. Doğal gazı vatandaşlarımızın çok daha ekonomik fiyatlarla kullanabileceği altyapıyı oluşturmuş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

“Önümüzde 6 bin kilometrekarelik yeni bir alan daha var” diyen Dönmez, uzmanların değerlendirmesine göre benzer yapılara bu alanlarda da rastlanabileceğini öne sürdü.

AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ’nin Karadeniz ’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğunu duyurmuştu.

Hakkında

Diğer Haber

ALUMİNYUM TOZU KULLANIM ALANLARI

Alüminyum Tozu, kendine has özellikleri ile çok çeşitli sektörlerde yüzlerce farklı ihtiyacı karşılamak için kullanılmaktadır. …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]