Anasayfa / Dünya / Bakan Kurum: Atıl arazileri sektörlerimize kazandıracağız

Bakan Kurum: Atıl arazileri sektörlerimize kazandıracağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Hazine’ye ait ne kadar atıl arazi varsa, ne kadar kullanılmayan arazi varsa biz bunu sektörlerimize kazandıracağız. Tarım sektörüne, turizm sektörüne, sanayicimize kazandıracağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Hazine’ye ait ne kadar atıl arazi varsa, ne kadar kullanılmayan arazi varsa biz bunu sektörlerimize kazandıracağız. Tarım sektörüne, turizm sektörüne, sanayicimize kazandıracağız.” dedi.

Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Derneği tarafından hazırlanan “Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü”nün Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, projeyle Konya’nın 30 yıllık problemini çözeceklerini söyledi.

Projenin hem Konya hem de bölge için önemli bir yatırım olduğunu belirten Kurum, “Yatırım bedeli yaklaşık 1 milyar lira olan bu projeyle, Konya sanayisi inşallah büyüyecek, Konya’daki istihdam artacak ve şehrimiz kentsel dönüşüm anlamında yeni yaşam alanlarına kavuşacak. İnşallah bu yıl içerisinde projeye başlayacağız ve 36 aylık bir süreç içerisinde de hak sahiplerine dükkanlarını teslim edeceğiz.” ifadesini kullandı.

“180 BİN ÇİFTÇİMİZ HAZİNE ARAZİSİNİN KİRALANMASI İŞİNDEN FAYDALANDI”

Kurum, şehirlerin kalkınması için yerel yönetimlerden gelen her projenin arkasında olacaklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Biz, çiftçimizin de yanındayız, turizm sektörünün de yanındayız, sanayimizin de yanındayız. Hazine arazilerinin kiralanması işini yaptık. Yaklaşık 218 bin çiftimizi ilgilendiren süreçte 180 bin çiftçimiz hazine arazisinin kiralanması işinden faydalandı. Hazine’ye ait ne kadar atıl arazi varsa, ne kadar kullanılmayan arazi varsa biz bunu sektörlerimize kazandıracağız. Tarım sektörüne, turizm sektörüne, sanayicimize kazandıracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik seçim manifestosunun 8 maddesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili olduğunu belirtti

 

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]