Anasayfa / Haberler / Bakan Fakıbaba:”Tarım bakanlığının adı değişsin”

Bakan Fakıbaba:”Tarım bakanlığının adı değişsin”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlığın adının “Üretim Bakanlığı” olması yönündeki önerisini tekrarladı.

Fakıbaba, “Bu bakanlığın adı, sık sık tekrarlıyorum, üretim bakanlığı olmalıdır çünkü gıda, tarım ve hayvancılığa baktığınız zaman hepsinde üretiyorsunuz.” dedi.

Türkiye’nin kalkınmasında tarımın önemine işaret eden Fakıbaba, “Türkiye gelişecek ve kalkınacaksa mutlaka gıda, tarım ve hayvancılıkla kalkınacaktır. İstihdamı biz bununla sağlayacağız. Bizde eğitim ile tarlanın suyla buluşması çok önemli bir olay. Eğer eğitim olur ve tarla suyla buluşursa çok ciddi bir katma değer sağlayabiliriz.” şeklinde konuştu.(Dünya)

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Kuvvetli yağış, kar, fırtına! Türkiye kara kışı yaşıyor, bu uyarılara kulak verin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Marmara Bölgesi için Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile ilgili yaptığı uyarının ardından gece saatlerinde İstanbul'da yağmur etkili olmaya başladı. İstanbul, Marmara ve daha birçok bölge için yarın da yağış ve kar uyarısı yapıldı. Öte yandan 54 il için de sarı kodlu uyarı verildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]