Anasayfa / Dünya / Bakan Dönmez Hayvancılık Yapanlara Müjde verdi

Bakan Dönmez Hayvancılık Yapanlara Müjde verdi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çiftçinin elektriği ucuz kullanması noktasında tarımsal sulama grubundan yararlananların sayısını arttıracaklarını belirterek, “Çalışmalar bitti önümüzdeki hafta kurul kararı da çıkacak. Tarımsal sulama grubuna, sulamanın yanı sıra, sera, hayvancılık (küçükbaş,büyükbaş,kanatlı) süt toplayıcılar, süt işleyiciler dahil olmak üzere tarımsal faaliyetlerin tamamını içerecek bir düzenleme yapıyoruz. Bu uygulamadan sonra yüzde 12 civarında bir indirimden faydalanmış olacaklar.” dedi.

Bakan Dönmez, Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki bir otelde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Dönmez, önemli bir seçimin arifesinde olduklarını belirterek, ulusal kalkınma ile yerel kalkınmanın uyumunun son derece önemli olduğunu kaydetti. Bakan Dönmez, aynı amaç ideal ve gaye doğrultusunda çalışmanın yerelde ve genelde başarıyı katlayarak getirdiğini belirtti.

“Yüzde 12 elektriği ucuz kullanacak”

Çiftçilere yönelik yaptıkları çalışmalardan bilgiler veren Bakan Dönmez, “Tarımsal sulama grubundan yararlananların sayısı arttırılabilir mi diye bir talep oldu. Çalışmalar bitti önümüzdeki hafta kurul kararı da çıkacak. Tarımsal sulama grubuna, sulamanın yanı sıra, sera, hayvancılık (küçükbaş,büyükbaş,kanatlı) süt toplayıcılar, süt işleyiciler dahil olmak üzere tarımsal faaliyetlerin tamamını içerecek bir düzenleme yapıyoruz. Bunlar daha önce iş ticari işletme grubunda yer alıyordu. Kilovatsaat elektrik ücretleri daha yüksekti. Bu uygulamadan sonra yüzde 12 civarında bir indirimden faydalanmış olacaklar.”diye konuştu.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

KOBALT SÜLFAT VE KULLANIM ALANLARI

Kobalt Sülfat geviş getiren hayvanlar, yani sığır, koyun, Keçi için hayati öneme sahiptir. Kobalt Sülfat, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]