Anasayfa / Dünya / Bakan Dönmez Hayvancılık Yapanlara Müjde verdi

Bakan Dönmez Hayvancılık Yapanlara Müjde verdi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çiftçinin elektriği ucuz kullanması noktasında tarımsal sulama grubundan yararlananların sayısını arttıracaklarını belirterek, “Çalışmalar bitti önümüzdeki hafta kurul kararı da çıkacak. Tarımsal sulama grubuna, sulamanın yanı sıra, sera, hayvancılık (küçükbaş,büyükbaş,kanatlı) süt toplayıcılar, süt işleyiciler dahil olmak üzere tarımsal faaliyetlerin tamamını içerecek bir düzenleme yapıyoruz. Bu uygulamadan sonra yüzde 12 civarında bir indirimden faydalanmış olacaklar.” dedi.

Bakan Dönmez, Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki bir otelde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Dönmez, önemli bir seçimin arifesinde olduklarını belirterek, ulusal kalkınma ile yerel kalkınmanın uyumunun son derece önemli olduğunu kaydetti. Bakan Dönmez, aynı amaç ideal ve gaye doğrultusunda çalışmanın yerelde ve genelde başarıyı katlayarak getirdiğini belirtti.

“Yüzde 12 elektriği ucuz kullanacak”

Çiftçilere yönelik yaptıkları çalışmalardan bilgiler veren Bakan Dönmez, “Tarımsal sulama grubundan yararlananların sayısı arttırılabilir mi diye bir talep oldu. Çalışmalar bitti önümüzdeki hafta kurul kararı da çıkacak. Tarımsal sulama grubuna, sulamanın yanı sıra, sera, hayvancılık (küçükbaş,büyükbaş,kanatlı) süt toplayıcılar, süt işleyiciler dahil olmak üzere tarımsal faaliyetlerin tamamını içerecek bir düzenleme yapıyoruz. Bunlar daha önce iş ticari işletme grubunda yer alıyordu. Kilovatsaat elektrik ücretleri daha yüksekti. Bu uygulamadan sonra yüzde 12 civarında bir indirimden faydalanmış olacaklar.”diye konuştu.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Memleket Partisi kurucu üyesi Eşber Atila partisinden istifa etti: Kılıçdaroğlu’nu destek vermek ödev haline gelmiştir

Yüksek Seçim Kurulu'nun Cumhurbaşkanı kesin aday listesini açıklamasının ardından, Memleket Partisi kurucu ve parti meclisi üyesi Eşber Atila partisinden istifa etti. Atila, Twitter hesabından "Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermek; tek adam dönemini bitirmek, saray rejimini sonlandırmak isteyen herkesin ödevi haline gelmiştir. Bu yüzden kurucusu ve Parti Meclisi Üyesi olduğum Memleket Partisi'nden istifa ediyorum" dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]