Anasayfa / Genel / Avrupa tarım makineleri endüstrisi resesyonda

Avrupa tarım makineleri endüstrisi resesyonda

Avrupa’da tarım makineleri endüstrisine ilişkin genel iş ortamı endeksi, önceki aylarda yaşanan sert düşüşlerin ardından Eylül ayına göre çok az değişiklik göstererek negatifte kalma eğilimini Ekim ayında da sürdürdü.

Avrupa Tarım Makineleri Birliği’nin (CEMA) açıkladığı İş Barometresi Anketine göre, Ekim ayında endeks -31 puandan -32 puana (-100’den +100’e) geriledi.

Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) tarafından paylaşılan bilgilere göre, CEMA tarafından düzenlenen İş Barometresi Anketi, bayilerin yüklü miktardaki stoklarını eritemediklerini, yetersiz arzdan rekor seviyedeki arz fazlasına kaydıklarını bir kez daha teyit ediyor.

Ankete göre, çoğu Avrupa pazarındaki rekor stok seviyeleri nedeniyle tarihe geçen bayi stokları, 2019 yılındaki rekor seviyeden bile daha yüksekte kaldı.

Anket katılımcılarının çoğunluğunun olumlu ciro beklentilerine sahip olacağı tek bir Avrupa pazarının bile olmadığı anket sonucuna göre, en güçlü düşüşler Orta ve Doğu Avrupa piyasalarında bekleniyor. Fransa pazar sıralamasında Almanya’nın önünde yer alıyor.

Ankete katılanların yalnızca yüzde 20’si mevcut işleri iyi olarak değerlendirirken, yaklaşık yüzde 60’ı önümüzdeki altı ay içinde cirolarının düşmesini bekliyor.

Hakkında

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]