Anasayfa / Ekonomi / Aras Kargo Avusturyalıların oluyor

Aras Kargo Avusturyalıların oluyor

Avusturyalı lojistik şirketi Österreichische Post (Austrian Post) yüzde 25 hisse sahibi olduğu Aras Kargo ’daki payını %80 ’e yükselteceğini açıkladı.

Österreichische Post ’dan yapılan açıklamaya kadar, şirkette Baran Aras yüzde 20 hisse ile ortak malik olmaya devam edecek ve bununla birlikte Aras Kargo Idare Heyeti ’nda ödev alacak.

Önümüzdeki haftalarda tamamlanması beklenen anlaşma düzenleyici kurumların onayına emrindeki olacak.

Aras Kargo CEO ’su Evrim Aras

2013 YILINDA KARŞILIKLI OLDULAR

Aras Kargo’ya 2013 yılında yüzde 25 hisseyle iki tarafli olan Österreichische Post, şirketteki payını yüzde 75’e sağlamlaştırmak için 2016 yılında süreç başlatmıştı.

Ancak Aras Kargo Idare Heyeti Başkanı ve CEO’su Evrim Aras, 2017 yılında sürece karşısında çıkmış, Avusturyalı ortaklarının şirketteki payını yüzde 25’ten yüzde 75’e çıkarmak için sundukları satın alma opsiyonunu reddettiklerini belirterek, mevcut yüzde 25 hisselerini geri almaya da hazırlanmış olduklarını açıklamıştı.

Şubat 2017 tarihinde işyeri içindeki anlaşmazlıklar sebebiyle şirkete kayyum atanmıştı. (REUTERS-SOZCU.COM.TR)

14 BİN PERSONEL
1979 yılında Celal Aras kadar kurulan Aras Dağılma ve Pazarlama, 1989 yılında Aras Kargo’ya dönüştü. 900’e yakan şubesi ve 4,000’den fazla araç filosu yer alan şirkette 14 bine yakın personel çalışıyor.

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]