Anasayfa / Ekonomi / ABD 1.1 milyon ölüye yardım parası göndermiş

ABD 1.1 milyon ölüye yardım parası göndermiş

ABD, corona virüsü salgınının idareli etkilerini azaltmak için vatandaşlara takviye çekleri dağıtmıştı.

CBS’de bulunan habere kadar, federal hükümet, hayatta olmayan bütün 1.1 milyon kişiye bu çeklerden göndermiş. Hükümet denetim raporunda, ölen kişilere ödenen rakamın 1.4 milyar dolar (9.6 milyar TL) olduğu belirtildi.

İlginç reel, Hükümet Hesap Verebilirlik Ofisi’nin, mart ve nisan ayında dağıtılan destek çeklerini denetlemesiyle ortaya çıktı. CARES Yasası çerçevesinde bekarlara 1200 dolar, evlilere ise 2400 dolar ve çocuklar için de 500 dolar ödeme yapılmıştı. Mayıs sonunda hükümetin dağıttığı toplam para 269.3 milyar doları (1.84 trilyon TL) buldu.

IRS PARAYI GERİ İSTİYOR LAKIN…

1.1 milyon ölü kişiye para gönderilmesinin nedeni, ödemeleri yapan Hazine Bakanlığı ve Parasal Hizmetler Bürosu’nun; Sosyal Güvenlik İdaresi tarafından tutulan ve IRS (Kazanç Dairesi Başkanlığı) göre kullanılan vefat kayıtlarına erişim hakkının olmaması. Teşvik ödemelerinin 2018 ve 2019 aidat beyannamelerine kadar yapıldığı için, ölenler de ödeme listesine dahil oldu. IRS’ten yapılan açıklamada bu paraların geri alınmasının koşul olduğu vurgulandı. Ama bunun nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili ortada hemen şimdi bir plan yok.

İLGİLİ HABERNew York'u dolandırdı, California'da başaramadıNew York’u dolandırdı, California’da başaramadı

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]