Anasayfa / Ekonomi / 2 bin 798 uygunsuz, 525 güvensiz ürüne 43.6 milyon TL ceza

2 bin 798 uygunsuz, 525 güvensiz ürüne 43.6 milyon TL ceza

Ürün güvenliği dahilinde yoklama faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Pekcan, piyasaya talep edilen ürünlerin insan sağlığına, can ve mülk güvenliğine, hayvan ve bitki yaşam ve sağlığına, çevre ve tüketiciye tehdit içermemesine ve güvenlik gerekliliklerini taşımasına yönelik yapılan denetimlerin sürat kesmeden devam ettiğini belirtti.

Bakan Pekcan, “Bu yılın ilk çeyreğinde Piyasa Gözetimi ve Denetimi faaliyetleri çerçevesinde 35 bin 370 parti mahsul denetlenirken, bunların 2 bin 798’i uygunsuz, 525’i güvensiz bulundu. Bu ürünlere yönelik toplam 43,6 milyon lira cinayet uygulandı.” dedi.

6 MİLYON ÜRÜNE İZİN VERİLMEDİ

Bakan Pekcan, bu yılın birincil çeyreğinde 1 milyar 300 bin ithal ürünün denetlendiğini, bu denetimler sonucu uygunsuz yer alan yaklaşık 6 milyon ürünün ülkeye girişine müsade verilmediğini söyledi.

İLGİLİ HABERTicaret Bakanlığı'ndan yeni önlemlerTicaret Bakanlığı’ndan yeni önlemler

Hakkında

Diğer Haber

Üsküdar’da inşaat halindeki binanın asansör boşluğunda erkek cesedi bulundu

İstanbul Üsküdar'da yapımı devam eden 7 katlı binanın inşaatında çalışan işçiler, su dolu asansör boşluğunda 60 yaşlarında bir erkek cesedi buldu. Polis, üzerinden kimlik çıkmayan yaşlı adamın kalacak yeri olmadığı için geceyi geçirmek üzere inşaatta olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]