Anasayfa / Genel / Ziraat Oda Başkanından gübre haberine tepki!

Ziraat Oda Başkanından gübre haberine tepki!

Çiftçinin gübre kullanımının artacağı bir dönemde gübre fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar, çiftinin canını yakarken, sözde Ziraat Oda Başkanı bu duruma tepki göstereceğine Tarımdan Haber’in ‘Gübre fiyatları çiftçinin canını yakıyor!’ haberine ‘dandik’ bir tepkide bulundu.

Çiftçi, tam gübre kullanımının artacağı bir dönemde hem gübre fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar hem de piyasaya yeterli ürün verilmemesinden dolayı ciddi bir mağduriyet yaşarken, sözde çiftçilerin temsilcisi olan Ziraat Odası Başkanından ‘Dandik’ bir tepki geldi. Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu’nun, Ziraat Mühendisi ve Diyarbakır’da çiftçilik yapan Faik Toy’un çiftçinin gübrede yaşadığı mağduriyete yönelik eleştirileri üzerinden Tarımdan Haber’e saldırması manidar bulundu.

Mevcut durumda çiftçinin gübrede yaşadığı mağduriyetle ilgili hiç bir tepki ortaya koyamayan İskenderoğlu’nun geçmişte yaptıkları açıklamaları örnek göstererek, sözde çiftçinin sorunlarına duyarsız kalmadıklarını göstermeye çalışması da dikkat çekti.

Ziraat Mühendisi ve aynı zamanda çiftçilik yapan Faik Toy, İskenderoğlu’nun sosyal medyadan Tarımdan Haber’e yönelik hakaret içerikli paylaşımlarına tepki göstermesi üzerine hemen çark etti. Toy, “Diyarbakır Yenişehir Ziraat Oda Başkanı gübre fiyatlarındaki artışa değil, benim yapmış olduğum açıklamaya tepki göstermiş. Liyakat böyle bir şey olsa gerek” şeklinde cevap verince, İskenderoğlu, “Faik bey benim tepkim o dandik haber sitesine” diyerek asıl niyetini ortaya koydu.

İskenderoğlu’nun yaptığı paylaşımda kendisini göstermek için TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar’ı da etiketleyerek yapması dikkat çekti.

Mevcut durumda çiftçinin gübre fiyatlarında yaşadığı soruna yönelik hiçbir görüş beyan edemeyen Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu’nun sözde çiftçinin sorunlarına duyarsız kalmadıklarını göstermek için kendisinin açıklamalarının yer aldığı 7 Ocak tarihli bir gazete kupürünü paylaştı. Ancak paylaştığı gazete kupürüyle kendisini ele veren İskenderoğlu’nun indirimli tarımsal kredilerin faiz oranlarından bile bihaber olduğu ortaya çıktı. Ziraat Bankası, mevcut durumda sübvansiyonlu tarımsal kredilerin faiz oranlarını 4 Ocak’ta yüzde 9’dan yüzde 17’ye çıkarırken, söz konusu haberde İskenderoğlu, Ziraat Bankası’nın indirimli tarımsal kredilerin faiz oranlarını 4 Ocak’ta yüzde 4.5’dan yüzde 8.5’a çıkardığını ileri sürdü.

tarımdanhaber.com

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Türkiye’nin konuştuğu kazanın bilirkişi raporu! Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu kusurlu çıktı

İstanbul'da motosikletli kuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud, kazanın ardından polis merkezine götürülüp serbest bırakılmıştı. İnfial yaratan kazayla ilgili bilirkişi raporu ortaya çıktı. Savcılığa sunulan raporda, ölen Göçer'in kusuru bulunmazken Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kullandığı aracın asli kusurlu olduğu belirtildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]